İçeriğe atla

Rolling Study Halls

Okul otobüslerine kablosuz ağ, cihaz ve eğitimci desteği sağlayan Rolling Study Halls, başta kırsal bölgeler olmak üzere, ABD'nin dört bir yanındaki öğrencilerin okul yolunda da öğrenime devam etmesini mümkün kılıyor.

Okul otobüsünde, tüm dikkatini Chromebook'una vermiş bir çocuk.

Okul yolunu eğitim fırsatına çevirmek

Öğretmenlerin verdiği internet erişimi gerektiren ödevlerin sayısı her geçen gün artarken, milyonlarca öğrencinin evinde hâlâ internet erişimi yok. Bu "Ev Ödevi Açmazı", düşük gelirli kesimden öğrencileri orantısız şekilde olumsuz etkiliyor. Çoğunluğu ücra veya kırsal alanlarda yaşayan öğrencilerin yapmak zorunda oldukları uzun otobüs yolculukları ise durumu daha da zorlaştırıyor.¹

Kuzey ve Güney Carolina'da gerçekleştirilen pilot programlar sonrasında alınan ilk sonuçlar, okuma, matematik ve dijital okuryazarlık konusunda ümit vadeden kazanımlar elde edildiğini gösterdi. Biz de, Rolling Study Halls projesini, kırsal topluluklara odaklanarak 16 ilave okul bölgesindeki binlerce öğrenciye daha ulaştırmaya karar verdik.

Okul otobüsü koltuğunda, dizüstü bilgisayarıyla çalışan bir çocuk.

Erişimin kapsamını genişletmek

Programa katılan okul bölgelerine mobil kablosuz ağ yönlendiriciler, veri planları ve otobüslerini mobil öğrenim alanlarına çevirecek cihazlar sağlanıyor.

Okul otobüsü koltuğuna oturmuş, dizüstü bilgisayarda çalışan bir adam ve kadın.

Desteğin kapsamını genişletmek

Teknolojiye erişim imkanının yanı sıra, otobüste öğrencilere ödevlerinde ve dijital faaliyetlerle etkileşime geçme konusunda yardım edebilecek bir eğitimci de bulunuyor.

Park yerinde sıralanmış okul otobüsleri.

Topluluktaki hizmet kapsamını genişletmek

Yerel yetkililerle birlikte, Rolling Study Halls'un okul dışındaki topluluk üyelerine de nasıl bir katkı sunabileceğini belirlemeye çalışıyoruz.

Program destekçileri

CSN - Leading Education Innovation
Kajeet