Przejdź do treści

Rolling Study Halls

Dzięki wyposażeniu autobusów szkolnych w Wi-Fi oraz urządzenia i zapewnieniu opieki nauczycieli program Rolling Study Halls pomaga uczniom w całych Stanach Zjednoczonych – szczególnie na terenach rolniczych – poświęcać więcej czasu na naukę poza godzinami lekcyjnymi.

Dziecko w autobusie szkolnym jest skupione na Chromebooku.

Wykorzystywanie czasu dojazdu do szkoły na naukę

Nauczyciele coraz częściej zadają zadania wymagające dostępu do internetu, ale domy milionów uczniów nie są do niego podłączone. Te nierówności dotyczące prac domowych uderzają przede wszystkim w uczniów uboższych, szczególnie na terenach wiejskich lub bardziej rozległych, gdzie występują też utrudnienia w postaci długiego czasu dojazdu do szkoły¹.

Pierwsze wyniki wdrożenia pilotażowego w Karolinie Północnej i Południowej wskazują na obiecujący wzrost biegłości w czytaniu i matematyce oraz na podniesienie kompetencji cyfrowych. Dlatego rozszerzamy zasięg programu Rolling Study Halls o 16 okręgów szkolnych, przede wszystkim z terenów wiejskich, aby dotrzeć do tysięcy kolejnych uczniów.

Dziecko siedzące w autobusie szkolnym korzysta z laptopa.

Zwiększanie zasięgu

Okręgi szkolne biorące udział w programie zostaną wyposażone w mobilne routery Wi-Fi, pakiety danych i urządzenia, dzięki którym przekształcą autobusy w mobilne miejsca do nauki.

Mężczyzna i kobieta siedzący w autobusie szkolnym i korzystający z laptopa.

Zwiększanie wsparcia

Oprócz dostępu do technologii uczniowie zyskują też opiekę nauczyciela, który pomoże im w realizowaniu projektów i w angażujących zajęciach cyfrowych.

Wiele autobusów szkolnych ustawionych na parkingu.

Zwiększanie zasięgu w społeczności

Wspólnie z lokalnymi urzędnikami staramy się określić, jak program Rolling Study Halls może pomóc zapewnić lepszą łączność poza szkołą.

Program wspierają

CSN – Leading Education Innovation
Kajeet