Edmonton Devlet Okulları, Eğitim için G Suite'le ortak çalışmaya dayalı bir öğrenim anlayışı geliştiriyor

Güçlükler

Edmonton Devlet Okulları, öğrenci ve öğretmenlere kullanımı kolay dijital ortak çalışma araçları sağlayarak yenilikçi programlarının kapsamını genişletmeyi amaçlıyordu. Okul bölgesi zaten, okulda barındırılan e-posta hesapları ve istemci üzerinden çalışan üretkenlik yazılımları sağlamaktaydı, ancak hem teknolojiye hem de dijital ortak çalışma araçlarına olan erişim sınırlıydı. Öğrenciler, okul bölgesinin kablosuz ağına bağlanabiliyor olsa da, güvenli VPN erişimi olmadan yazılımları veya araçları kullanamıyorlardı. Öğretmenler de farklı işletim sistemleri ve yazılımlarla uğraşmak durumundaydı. Okul bölgesi, öğrencilerin arkadaşlarıyla daha kolay şekilde çalışmalarına, öğretmenleriyle ise daha üretken biçimde etkileşime geçmelerine imkan tanıyacak uyumlu, ortak çalışmaya yatkın bir öğrenim topluluğu oluşturmak istiyordu.

"Çoğu öğretmenimizden keşke eskiden de G Suite olsaydı yorumunu yapıyor. Çoğu öğrencimizde G Suite'in öğrenim ve etkileşim açısından olumlu katkılarda bulunduğunu gözlemledik."

Terry Korte, Teknoloji entegrasyonu planlama koordinatörü

Çözüm

Edmonton Devlet Okulları önce Eğitim için G Suite'le (eski adıyla Google Apps Eğitim Sürümü) bir pilot program başlattı, ardından programın kapsamını yavaş yavaş genişletti. Programın kendi beklentilerini karşıladığını, hatta aştığını ve geri bildirimlerin son derece olumlu olduğunu gördüler. G Suite'e geçmelerinin ardından ortak çalışma ortamı okul bölgesinin tamamına yayıldı. Öğrenciler ve öğretmenler romanlar hakkında blog yayınları yapıyor, matematik problemlerini Google E-Tablolar'da çözüyor, araştırma projeleri ile anketleri Google Dokümanlar aracılığıyla paylaşıyor ve Google Sites ile bağlantı, resim ve videolar içeren siteler oluşturuyorlar. Ayrıca G Suite, çeşitli mobil cihazlarda farklı işletim sistemleri ve yazılımlarla uğraşma derdini de ortadan kaldırdı. Materyallerin paylaşılması ve toplanması artık öğretmenler için daha sorunsuz ve verimli bir süreç. Öğretmenler ayrıca, ev ödevlerini daha yakından izleme olanağına da kavuştu. Hepsinin ötesinde G Suite, öğrencilerin yaratıcılığını, öğrenim ve ortak çalışma konusundaki hevesini artırmayı başardı.

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.