İçeriğe atla

Google Cloud'la olasılıkları mümkün kılıyoruz

Shape what’s next in research and education with the robust capabilities of Google’s Cloud technology.

Hero video. Girl, teen or higher education aged, is looking at something on a computer screen.
Chromebook Laptop showing Google dashboard.

Sınırsız bir platformla sınırları aşın

Google Cloud karmaşıklığa girmeden depolama, analiz, Büyük Veri, Makine Öğrenimi ve uygulama geliştirme ihtiyaçlarınız için çözümler sunar. Google'ın sağladığı eğitim ve kaynaklar ise daha yüksek bir özgüvenle işe girişmenizi sağlar.

Ölçeklendirme avantajına sahip, sağlam güvenlik

Dikey olarak entegre güvenlik modeli, dünya çapında altyapı, Google'ın kendi ağı ve benzersiz inovasyon kapasitesi gibi avantajlar sayesinde kuruluşunuzun güvenliği ve düzenlemelerle uyumluluğu sağlanır.

Açık kaynaklı, açık fikirli

Açık kaynak kullanımı sayesinde ortak inovasyon, birlikte çalışabilirlik ve geleceğe hazır bir mimarinin vazgeçilmez bileşeni olan taşınabilirlik kavramı güçlendirilmektedir.

Güçlü veri işleme ve analizler

Yanıtlara daha kısa sürede ulaşmak, daha iyi ürünler geliştirmek ve ilham veren uygulamaları teşvik etmek için büyük veri ve makine öğreniminin sunduğu güçlü bulut özelliklerinden yararlanın.

Performans için tasarlanmış yenilikçi bir altyapı

Binlerce kilometrelik fiber optik kablo ve gelişmiş yazılım tanımlı ağ iletişimi sayesinde Google'ın global ağı hızlı, tutarlı ve ölçeklendirilebilir sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Girl in a lab looking at an experiment.

Google Cloud'la sınır tanımadan çalışın

İklim değişikliği etkilerinin simülasyonundan, kanser hücrelerini daha iyi tespit edebilecek algoritmaları eğitmeye veya uygulama geliştirme süreçlerini hiç olmadığı kadar hızlandırmaya kadar… Google Cloud araştırma, öğretim, öğrenim ve daha pek çok alanda dönüşüme yol açıyor.

Büyük veri ve makine öğrenimi

Büyük veri ve çığır açan analizlerle araştırmalara hız kazandırın

Gelişmiş analizler, makine öğrenimi hizmetleri ve API'ler ile verileri hızlı ve kolay bir şekilde değerli bilgilere dönüştürün. Büyük hacimli hesaplamaları işleyebilen Öncelikli Sanal Makinelerden, veri kümelerindeki kalıpları tanıyabilen Cloud ML Engine'a kadar çeşitli çözümlerle öğrenim sürecini Bulut yardımıyla geleceğe taşıyın.

"Bir soru sorup cevabını aylar yerine birkaç dakika içinde aldığınızda araştırmaya bakış açınız tamamen değişiyor."

Andrew V. Sutherland, Bilgisayımsal Sayı Teorisyeni ve Baş Araştırmacı, MIT
 • BigQuery Icon

  BigQuery

Yerleşik makine öğrenimine sahip analizler için tam olarak yönetilen bulut veri ambarı üzerinde sınırsız gelişim olanaklarına kavuşun.

 • Tensorflow Icon

  Tensorflow

TensorFlow'un gücünü ve esnekliğini buluta taşıyın. Makine öğrenimi modellerinizi eğitmek ve tahmin elde etmek için Cloud ML Engine'ı kullanın.

 • AutoML Icon

  AutoML

Sınırlı uzmanlığa sahip geliştiricilerin, kendi ihtiyaçlarına özel, yüksek kalitede modelleri eğitmesine olanak veren bir makine öğrenimi ürün paketinden yararlanın.

Depolama alanı ve ağ iletişimi

Uygulamalarınızı güvenli, ölçeklendirilebilen, modern bir altyapıda geliştirin

Google Cloud'nin yüksek performanslı bulut depolama alanı ve ağ hizmetleri, yeni olanakların kapısını açıyor. Gelişmiş paylaşım özellikleri ve Kubernetes üzerinden kapsayıcı yönetimi sayesinde Cloud Store'da daha fazla soru sorabilir, yanıtlara daha kısa sürede ulaşabilir ve gerçek zamanlı ortak çalışmalar yürütebilirsiniz.

"İlk kez, dünyanın herhangi bir yerindeki bir bilim insanı "ortak buluttaki" veriler üzerinde ortaklaşa çalışabilecek ve analiz gerçekleştirebilecek."

Dr. Stephen Scherer, Ph.D., D.Sc., MSSNG Program Direktörü, FRSC
 • Cloud Storage Icon

  Cloud Storage

Global uç önbelleğe alma ve tek bir birleştirilmiş API avantajıyla, uygulamalarınıza güvenli ve dayanıklı bir nesne depolama çözümü entegre edin.

 • Stackdriver Icon

  Stackdriver

Hizmetler, kapsayıcılar, uygulamalar ve altyapı için izleme ve yönetim süreçleri ekleyin.

 • Kubernetes Icon

  Kubernetes

Kapsayıcı tabanlı uygulamaları dağıtmak için verimli, ölçeklendirilebilir, güvenli ve üretime hazır bir ortamdan yararlanın.

Otomasyon ve API yönetimi

Hızlı ve verimli otomasyonla yeniliklere imza atın

Uygulamalarınızı Bulut hızında tanımlayın, çalıştırın ve ölçeklendirin. Tüm programlama dillerinde ölçeklendirilebilir arka uçlar ve destek sunan App Engine gibi hizmetler, Cloud Functions'ın etkinliğe dayalı sunucusuz bilgi-işlem süreçleri ve güçlü Cloud API'ler sayesinde artık göz alıcı işler üretmeye odaklanabilirsiniz.

"Google Cloud, akademik yapay zeka araştırmalarına hız kazandırıyor."

Yoichi Matsuyama, Dil Teknolojileri Enstitüsü'nde Doktora Sonrası Öğretim Görevlisi
 • App Engine Icon

  App Engine

Arka plandaki altyapının yönetimini dert etmeden, uygulamalarınızı tam olarak yönetilen bir platformda geliştirin ve ölçeklendirin.

 • Compute Engine Icon

  Compute Engine

Ölçeklendirme ihtiyaçlarınız için, Google'ın yenilikçi veri merkezleri ve dünya çapındaki fiber ağı üzerinde çalışan yüksek performanslı sanal makineleri kullanın.

 • Firebase Icon

  Firebase

Fotoğraflar ve videolar gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği hızlı ve kolay şekilde depolayın ve sunun.

Google Cloud eğitim burslarından yararlanın

Araştırma, öğretim veya öğrenim alanlarından hangisine odaklanıyor olursanız olun, Google Cloud ürünü için ücretsiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Google Cloud'un üniversitelerde öğrenimi ve araştırmaları nasıl dönüştürdüğünü keşfedin

Başlayın

Bir uzmanla iletişime geçin

Kurumunuzun neye ihtiyacı var? Satış ekibimiz, projenizde doğru çözümlere ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Güncellemeler, içgörüler, kaynaklar ve daha fazlası için buradan kaydolun.