Przejdź do treści

Ułatwienia dostępu dla każdego ucznia

Gdy wszyscy uczniowie mogą w pełni uczestniczyć w nauce, każdy na tym zyskuje. Dlatego tworząc usługi Google for Education, pamiętamy o ułatwieniach dostępu, aby uczniowie mogli zdobywać wiedzę, znaleźć źródło inspiracji i osiągnąć pełnię swoich możliwości.

Miniatura filmu. Uczeń ma w uszach niebieskie słuchawki i ogląda coś na laptopie.

Oferowanie odpowiednich narzędzi do różnych stylów nauczania i dla uczniów o różnych potrzebach

Uczniowie w tej samej klasie uczą się na różne sposoby. Aby każdego z nich wspierać, tworzymy technologię, która pomaga nauczycielom dbać o potrzeby wszystkich uczniów. Dotyczy to również osób niedowidzących, niedosłyszących, z niepełnosprawnościami fizycznymi oraz różnie przyswajających nowe informacje.

W Google wierzymy, że projektowanie pod kątem dostępności dla wszystkich jest po prostu tworzeniem dobrych projektów. Produkty i usługi Google for Education opracowujemy z myślą o łatwości dostępu, aby każdy uczeń miał możliwość zdobywania wiedzy, szukania inspiracji i pełnego wykorzystania swojego potencjału.

Narzędzia dla wszystkich uczniów

Tworzenie strategii stałego rozwoju

Gdy uczniowie mają niezbędne narzędzia i wiedzą, jak ich używać, nabierają pewności siebie i uczą się tworzyć strategie przyswajania wiedzy, które będą wykorzystywali przez całe życie. Pomoce wizualne, wyświetlanie napisów do filmów i możliwość współpracy z innymi w czasie rzeczywistym w Google Workspace pomagają pokonywać przeszkody na drodze do edukacji dostępnej dla wszystkich uczniów – również tych z trwałą lub czasową niepełnosprawnością oraz wymagających specjalnego podejścia.

Mały uczeń w białych słuchawkach siedzi przy stole i klika na tablecie. Obok ma kolegę, który się temu przygląda.
Uczeń przymierza się do pisania na klawiaturze dotykowej tabletu leżącego na stole.
Spersonalizowana nauka

Dostęp do inspirujących narzędzi i materiałów dla wszystkich uczniów

Zapewnianie różnych możliwości korzystania z technologii i wykonywania zadań pozwala włączyć w naukę wszystkich uczniów. Na przykład funkcje Chromebooka takie jak ChromeVox czy Przeczytaj na głos pomagają osobom wymagającym wsparcia wizualnego lub dźwiękowego. Dzięki temu każdy uczeń ma dostęp do informacji, chociaż na różne sposoby. Wystarczy raz dostosować ustawienia Chromebooka, aby włączały się zawsze wtedy, gdy uczeń zaloguje się na urządzeniu. Pozwala to skupić całą uwagę na nauce.

Nauka w duchu integracji społecznej

Zapewnianie wszystkim uczniom szans na zdobywanie wiedzy i odnoszenie sukcesów

Każdy uczeń w klasie ma inne umiejętności, perspektywy i potrzeby. Od powiększania tekstu, przez pisanie głosowe, po obsługę alfabetu Braille’a – dzięki produktom i usługom Google for Education każdy uczeń ma szansę zdobywać wiedzę ramię w ramię z rówieśnikami. Rozszerzenia do Chrome zapewniają jeszcze więcej możliwości nauki, nadając jej wymiar jednocześnie zindywidualizowany i integracyjny.

Dziecko na łóżku z zaciekawieniem patrzy na ekran Chromebooka. Obok uśmiechnięta mama.

„To, co służy dzieciom o specjalnych potrzebach, służy każdemu. Chodzi po prostu o skuteczne strategie”.

Suley Castillo, Coach edukacyjny, Dallas ISD

Dowiedz się więcej o funkcjach i narzędziach Google z dziedziny ułatwień dostępu

Pobierz i udostępnij ten krótki przewodnik po ustawieniach ułatwień dostępu i funkcjach wbudowanych w Google Workspace i Chromebooki oraz rozszerzeniach do Chrome, które można włączyć jako dodatki.

Więcej zasobów dla nauczycieli i administratorów

Znajdź szkolenia, wykłady i odpowiedzi na najczęstsze pytania, aby w pełni wykorzystać potencjał ułatwień dostępu oferowanych przez Google.

Zobacz ułatwienia dostępu w Google Workspace, ChromeOS i na Chromebookach

Google Workspace for Education

Korzystaj z wbudowanych funkcji, aby ułatwić naukę i przyswajanie informacji

Zobacz, jak aplikacje Google Workspace, takie jak Dokumenty, Arkusze, Formularze i Prezentacje, mogą wspomagać nauczanie niezależnie od stylu przekazywania wiedzy i potrzeb uczniów.

ChromeOS i Chromebooki

Korzystaj z niestandardowych ustawień i personalizuj je na różnych urządzeniach

Dowiedz się, jak ustawienia Chromebooków, które można dostosowywać do własnych potrzeb, pomagają różnym uczniom wyszukiwać informacje i zdobywać wiedzę w sposób, który sprawdza się u nich najlepiej.

Rozpocznij

Jak Google może Ci pomóc

Skontaktuj się ze specjalistą, który pomoże wybrać usługi i funkcje odpowiednie do potrzeb Twoich uczniów.

Poznaj funkcje i narzędzia ułatwień dostępu

Pobierz i udostępnij ten krótki przewodnik po ułatwieniach dostępu w Google Workspace i na Chromebookach.