Przejdź do treści

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Nauczyciele poziomów 1 i 2

Jak mogę zarejestrować się na egzamin na nauczyciela poziomu 1 i 2?

Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym dokumencie w zależności od tego, czy korzystasz z kuponu czy płacisz kartą kredytową.

Uwaga: zawsze zaczynaj na stronie Centrum nauczycieli, nawet jeśli masz już konto Kryterion.

Jak przygotować się do egzaminu?

Aby odpowiednio przygotować się do certyfikacji poziomu 1 i 2, możesz skorzystać z różnych źródeł wiedzy, na przykład szkolenia podstawowego i zaawansowanego. Obejmują one materiał, który powinna znać osoba przystępująca do egzaminu. Jeśli chcesz szybko sprawdzić swój obecny stan wiedzy, odpowiadając na kilka pytań, możesz przystąpić do Testu wiedzy z lekcji zawartego w kursach.

Co muszę zrobić, aby zostać Certyfikowanym nauczycielem Google?

Aby uzyskać status Certyfikowanego nauczyciela Google, musisz zdać egzamin – odpowiednio na poziomie 1 lub 2. Egzaminy te sprawdzają Twoją umiejętność korzystania z narzędzi Google for Education w klasie.

Aby zarejestrować się na egzamin, postępuj zgodnie z instrukcjami w tym dokumencie w zależności od tego, czy korzystasz z kuponu czy płacisz kartą kredytową.

Jak udostępnić certyfikat nauczyciela poziomu 1 lub certyfikat nauczyciela poziomu 2?

Osoby, które ukończyły tę certyfikację, mogą demonstrować swój status za pomocą imiennego certyfikatu i plakietki, umieszczając je na przykład w CV, portfolio i na stronie internetowej. Zawsze dodawaj do swojego statusu informację o poziomie certyfikacji: Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 1 lub Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 2. Certyfikaty są ważne przez 36 miesięcy.

W jaki sposób zostały opracowane egzaminy?

Egzaminy certyfikacyjne z zakresu Google Workspace zostały opracowane zgodnie z zaakceptowanym na całym świecie procesem, który gwarantuje ich ważność, wiarygodność i trafność. Proces opracowania egzaminu obejmuje kilka etapów:

Obiektywne określenie zakresu – cele egzaminu są określane na podstawie opinii dotyczących roli pracownika przekazanych przez specjalistów zewnętrznych i ekspertów Google.

Plan – każdy cel jest oceniany pod kątem znaczenia dla całokształtu roli pracownika.

Opracowanie zadań – eksperci opracowują zadania egzaminacyjne na podstawie określonych celów i planu.

Ocena techniczna – każde zadanie egzaminacyjne jest weryfikowane, aby można było zagwarantować jego poprawność techniczną. Weryfikację mogą prowadzić pracownicy Google lub organizacji partnerskich.

Testy beta – kandydaci rozwiązują zadania egzaminacyjne w warunkach podobnych do tych, w których gotowy egzamin będzie odbywał się po opublikowaniu. Umożliwia to ocenę sposobu wykonywania każdego zadania.

Wybór zadań i ustalenie liczby punktów wymaganej do zaliczenia – na podstawie statystyk zebranych podczas testów beta poszczególne zadania są włączane do egzaminu lub odrzucane. Po ostatecznej selekcji zadań eksperci przystępują do ustalenia minimalnej liczby punktów wymaganej do zaliczenia egzaminu.

Opublikowanie – niezależny organizator testów udostępnia egzamin na całym świecie. Do egzaminu można podejść w każdej lokalizacji, w której nic nie zakłóca jego przebiegu i w której możliwy jest dostęp do internetu.

Czy muszę używać konkretnej przeglądarki lub spełnić inne wymagania dotyczące egzaminu?

Tak. Aby rozpocząć egzamin certyfikacyjny, musisz używać najnowszej wersji Chrome. Jeśli masz trudności z rozpoczęciem egzaminu, zaktualizuj przeglądarkę. Trzeba też mieć włączoną kamerę internetową, która umożliwia nadzór nad przebiegiem egzaminu. Zanim rozpoczniesz egzamin, upewnij się, że Twoja kamera działa prawidłowo.

Jakiej kamery internetowej muszę używać podczas egzaminów na Certyfikowanego nauczyciela?

Do egzaminów na Certyfikowanego nauczyciela nie jest potrzebna żadna specjalistyczna kamera. Wystarczy kamera wbudowana w laptopa lub komputer – zadbaj tylko o odpowiednie oświetlenie. Nie wymagamy żadnego konkretnego typu kamery internetowej.

Zanim zaczniesz egzamin, musisz zrobić sobie kamerą zdjęcie i sfotografować swój dowód tożsamości ze zdjęciem. Podczas egzaminu automatyczny system nadzorujący będzie monitorował Twoje postępy za pomocą kamery internetowej, aby zapewnić poufne warunki egzaminacyjne.

Czy mogę wykupić egzaminy na Certyfikowanego nauczyciela lub kupony zbiorczo?

Organizacje mogą nabyć kupony bezpośrednio od Kryterion przy użyciu tego linku. Koszt jednego kuponu jest taki sam jak podana cena egzaminu.

  • 10 USD za egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 1
  • 25 USD za egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 2
  • 15 USD za test umiejętności trenera

Kiedy poznam wyniki egzaminu?

Wszystkie przesłane arkusze egzaminacyjne są sprawdzane pod kątem poprawności oceny i bezpieczeństwa. Wyniki otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych od przystąpienia do egzaminu.

Wyniki egzaminu są wysyłane z adresu gfe-certifications@google.com. Wypatruj wiadomości od tego nadawcy we wszystkich folderach poczty, a jeśli to możliwe, wyraź zgodę na otrzymywanie bezpośrednich e-maili z tego adresu. Jeśli nie otrzymasz swoich wyników w ciągu 3 dni roboczych, skontaktuj się z zespołem pomocy ds. certyfikacji na stronie https://support.google.com/a/contact/certification.

Gdzie znajdę kopię swojego certyfikatu i swojej plakietki?

Link do cyfrowej wersji certyfikatu i plakietki otrzymasz e-mailem na adres podany podczas zapisu na egzamin. Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości, sprawdź folder ze spamem lub odwiedź platformę hostującą certyfikację, aby pobrać kopię swoich certyfikatów.

Aby pobrać plakietkę, wykonaj te czynności.

Kiedy mogę ponownie przystąpić do egzaminu?

Jeśli nie zdasz egzaminu, możesz podejść do niego ponownie za 3 dni. Jeżeli nie zdasz po raz drugi, przed trzecim podejściem musisz odczekać 7 dni. Po trzecim niepowodzeniu kolejną próbę możesz podjąć dopiero po 14 dniach. Jeśli nie powiedzie Ci się po raz czwarty, kolejne podejście będzie możliwe po zresetowaniu konta, czyli po 30 dniach. Za każde podejście do egzaminu trzeba zapłacić.

Jakie są zasady ponownej certyfikacji na poziomie 1 i poziomie 2?

Egzamin certyfikacyjny musisz zdawać co 36 miesięcy. Na 2 miesiące przed datą ważności certyfikatu otrzymasz e-maila z powiadomieniem.

Jakie ułatwienia są dostępne podczas egzaminu na nauczyciela poziomu 1 i poziomu 2?

W przeglądarce Chrome są dostępne różne narzędzia, których można używać podczas egzaminu. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Użytkownicy mający ku temu wskazania medyczne mogą skorzystać z dodatkowego czasu.

Czy mogę otrzymać Certyfikat nauczyciela Google w innym języku?

Nie. Ze względu na ograniczenia systemowe certyfikaty są wydawane wyłącznie w języku, w którym odbył się egzamin.

Certyfikowani trenerzy

Co muszę zrobić, aby uzyskać certyfikat?

Aby zostać Certyfikowanym trenerem, musisz wykonać te 7 kroków:

  1. Kurs na Certyfikowanego trenera. Podczas kursu na trenera (ok. 8 godz.) dowiesz się, jak: 1) tworzyć oraz realizować skuteczne i inspirujące plany szkoleniowe; 2) pomagać nauczycielom w wykorzystywaniu innowacyjnych technologii Google. Ten kurs pomoże Ci rozwinąć zdolności nauczycielskie, przywódcze i interpersonalne, które powinien wykazywać dobry trener. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp.

  2. Test umiejętności trenera. Zdaj test umiejętności trenera (ok. 1 godz.) Ten egzamin sprawdza zrozumienie kursu na trenera i znajomość narzędzi Google for Education. Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp.

  3. Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 1. Przystąp do egzaminu na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 1 exam (trwa około 2–3 godz.), który potwierdza, że potrafisz efektywnie wykorzystywać w swojej pracy narzędzia Google, aby lepiej się uczyć i podnosić swój poziom nauczania. Dzięki egzaminowi nabędziesz pewności w pracy z nauczycielami i w korzystaniu z narzędzi Google.

  4. Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 2. Przystąp do egzaminu na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 2 exam (trwa około 3 godz.), aby poznać nowatorskie strategie wdrażania szerszej gamy narzędzi i technologii Google for Education w klasach. Więcej informacji o egzaminach poziomu 1 i 2 znajdziesz na stronie z najczęstszymi pytaniami.

  5. Film trenera. Wyróżnij się, przesyłając 2–3-minutowy film przedstawiający, jak można wykorzystać usługę Google Workspace for Education, Chromebooki lub przeglądarkę Chrome w klasie lub szkole w innowacyjny sposób.

    Kryteria oceny filmu:

    1. Film musi trwać 2–3 minuty. Filmy dłuższe niż 3 minuty zostaną odrzucone.
    2. Film musi dotyczyć usługi Google Workspace for Education, Chromebooków lub przeglądarki Chrome.
    3. Instrukcje i czynności opisane w filmie powinny być łatwe do zrozumienia.
    4. Kandydat powinien przedstawić w filmie, jak można wykorzystać wspomniane elementy w klasie lub szkole w innowacyjny sposób.
    5. Zalecamy skorzystanie ze Screencasta.

  6. Rozwój zawodowy. Przedstaw 3–5 ulubionych metod rozwoju profesjonalnych umiejętności edukacyjnych z wykorzystaniem rozwiązań Google, które to metody zostały przez Ciebie zastosowane w ciągu ostatniego roku (np podcasty, blogi, materiały szkoleniowe, kursy online oraz sesje szkoleniowe). Należy podać datę, temat oraz inne pomoce naukowe.

  7. Zgłoś się. Prześlij zgłoszenie do programu, dołączając opisane powyżej materiały (około 1 godz.). Poprosimy Cię też o udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich pytań. Twoje odpowiedzi pomogą nam zrozumieć, jakie masz doświadczenie jako trener – np. w planowaniu i wdrażaniu rozwiązań oraz ocenianiu i tworzeniu materiałów do nauki.

Ile kosztują egzaminy?

Egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 1 kosztuje 10 USD, a poziomu 2 – 25 USD. Cena testu umiejętności trenera to 15 USD.

Gdzie mogę otrzymać kopię swojego certyfikatu?

Certyfikat i plakietkę otrzymasz e-mailem na adres podany podczas zapisu na egzamin. Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości, sprawdź folder ze spamem.

Jakie są terminy rozpatrywania zgłoszeń?

Zgłoszenia są sprawdzane stopniowo w odstępach miesięcznych. Każdą turę zamykamy w ostatnią środę miesiąca. Powiadomienie o stanie zgłoszenia otrzymasz w ciągu 4–6 tygodni od jego przesłania. Dziękujemy za cierpliwość.

Co muszę zrobić, aby utrzymać status Certyfikowanego trenera Google for Education?

Aby utrzymać status aktywnego trenera, wszyscy certyfikowani trenerzy muszą odnowić certyfikat programu dla trenerów.

  • Prześlij raporty z min. 10 sesji szkoleniowych dotyczących usług Google na platformie Edu Activity App
  • Ukończ test z zakresu aktualizacji usług w 2024 r. i przeczytaj kurs przygotowujący, który będzie dostępny w okresie trwania testu z zakresu usług
  • Musisz mieć aktywną certyfikację poziomu 1 lub 2 (jest odnawiana co 3 lata)

Możesz uwzględnić wszystkie swoje działania szkoleniowe w jednym formularzu i przesyłać raporty w ramach regularnego cyklu, który najlepiej pasuje do Twojego harmonogramu (np. przesyłać formularz co miesiąc, co kwartał lub co tydzień).

Czy muszę ukończyć kursy na poziomie podstawowym i zaawansowanym w ramach zgłoszenia do roli certyfikowanego trenera?

Nie. Nie jest to obowiązkowe, jednak ukończenie kursów na poziomie podstawowym i zaawansowanym oraz zapoznanie się z przykładowymi pytaniami pozwoli Ci poszerzyć wiedzę i poczuć się pewniej przed egzaminem. Jeśli chcesz szybko sprawdzić swoje umiejętności, odpowiadając na kilka pytań, możesz przystąpić do Testów wiedzy z lekcji dostępnych w poszczególnych kursach.

Zdanie egzaminów na poziomie 1 i 2 jest wymagane przed przesłaniem zgłoszenia do roli certyfikowanego trenera.

Z kim mogę się skontaktować, jeśli mam problem z zalogowaniem się do platformy testowej?

Wypełnij ten formularz.

Ile muszę czekać, aby ponownie podejść do egzaminu, jeśli nie zdam?

Jeśli nie zdasz egzaminu, możesz podejść do niego ponownie za 3 dni. Jeżeli nie zdasz po raz drugi, przed trzecim podejściem musisz odczekać 7 dni. Po trzecim niepowodzeniu kolejną próbę możesz podjąć dopiero po 14 dniach. Jeśli nie powiedzie Ci się po raz czwarty, kolejne podejście będzie możliwe po zresetowaniu konta, czyli po 30 dniach. Za każde podejście do egzaminu trzeba zapłacić.

Nie otrzymuję e-mailem powiadomień ani potwierdzeń dotyczących mojego zgłoszenia.

Dodaj adres grants@eresources.com do listy zaufanych kontaktów. Z tego adresu wysyłane są wszystkie wiadomości. Jeśli nadal nie otrzymujesz powiadomień, wyślij wiadomość na adres gfe-trainer-program@google.com.

Czy certyfikat musi być ważny, aby można było zgłosić się do programu?

Tak. Do zgłoszenia musisz dołączyć ważne certyfikaty nauczyciela poziomu 1 i 2 oraz certyfikat zaliczenia testu umiejętności trenera. Akceptujemy też ważne certyfikaty zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera. Przypominamy, że certyfikaty nauczyciela poziomu 1 i 2 oraz certyfikat zaliczenia testu umiejętności trenera są ważne przez 36 miesięcy.

Co się stanie, jeśli moje zgłoszenie nie zostanie zaakceptowane?

Możesz spróbować ponownie w kolejnych okresach przyjmowania zgłoszeń. Nie obowiązuje żaden okres karencji. Częste powody odrzucania zgłoszeń to między innymi:

  • Brak dostępu do dokumentów i filmów kandydata – upewnij się, że Twoje materiały są publicznie dostępne w internecie.
  • Brak wystarczającego doświadczenia kandydata – poszukujemy osób, które mają już różnorodne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń Google.

Jaki tytuł będzie mi przysługiwał, gdy moje zgłoszenie do programu zostanie przyjęte?

Zawsze używaj prawidłowego określenia: Certyfikowany trener Google for Education.

Mam certyfikat zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera. Czy zostanie on zaakceptowany, gdy zgłoszę się do programu?

Certyfikat zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera może zastąpić certyfikat zdania testu umiejętności trenera. Warunkiem jest jego ważność w chwili zgłoszenia.

Jakie są zasady dotyczące ponownej certyfikacji w programie dla Certyfikowanych trenerów Google?

Ponowna certyfikacja odbywa się raz do roku, gdy zbierzemy opisane powyżej informacje. Trenerzy, którzy nie mają możliwości wykonywania koniecznych działań, są tymczasowo „dezaktywowani”. Co roku (mniej więcej w październiku) wysyłamy wszystkim trenerom szczegółowe informacje o procesie ponownej certyfikacji, ponieważ z roku na rok mogą się one różnić.

Masz więcej pytań?

Wyślij nam wiadomość na adres gfe-trainer-program@google.com

Certyfikowani innowatorzy

Jak mogę zgłosić się do programu i uzyskać status innowatora?

Żeby uzyskać status innowatora, musisz zgłosić chęć wzięcia udziału w Akademii innowacji. W 2024 r. zorganizujemy 1 akademię wirtualną oraz kilka akademii na żywo w różnych miastach na całym świecie i w różnych językach. Informacje o datach i lokalizacjach wydarzeń organizowanych w ramach Akademii innowacji oraz o terminach przysyłania zgłoszeń znajdziesz na stronie Certyfikowanych innowatorów.

Co to jest „innowacyjny projekt” i czy jest on wymagany?

Wszyscy Certyfikowani innowatorzy ściśle współpracują z Google i ze sobą w kwestii wdrażania i dokumentowania kreatywnych projektów edukacyjnych oraz zarządzania nimi. Zachęcamy innowatorów, aby wspólnie pracowali przy projektach i wybierali projekty będące źródłem inspiracji dla innych nauczycieli i uczniów.

Jakie egzaminy muszę zdać, zanim zgłoszę się do programu dla Certyfikowanych innowatorów?

Aby zgłosić się do programu dla Certyfikowanych innowatorów Google, musisz najpierw zdać egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 2.

Gdzie i kiedy odbywają się Akademie innowacji Google for Education?

Informacje o datach i lokalizacjach wydarzeń organizowanych w ramach Akademii innowacji oraz o terminach przysyłania zgłoszeń znajdziesz na stronie Certyfikowanych innowatorów.

Jak utrzymać status aktywnego innowatora po pierwszym roku?

Są 3 sposoby, aby utrzymać status aktywnego Certyfikowanego innowatora Google for Education:

(1) kontynuowanie pracy nad ważnym, wybranym przez siebie innowacyjnym projektem;

(2) czynne promowanie wykorzystywania technologii Google do usprawniania branży edukacji;

(3) prowadzenie programów Google promujących innowacje i transformacje technologiczne w szkołach lub zespołach szkół.

W jaki sposób są oceniane zgłoszenia?

Zgłoszenia są oceniane przez innych Certyfikowanych innowatorów Google. Aby uzyskać pomoc w zaplanowaniu zgłoszenia, zapisz się na powiadomienia.

Jaki jest koszt uczestnictwa w Akademii innowacji?

Program dla Certyfikowanych innowatorów Google for Education to szansa na bezpłatny rozwój zawodowy. Uczestnicy programu muszą opłacić własne zakwaterowanie oraz dojazdy do i z biura Google na czas 3-dniowego wydarzenia. Dostępna jest opcja finansowania w formie stypendium.

Czy dostanę jakieś informacje zwrotne, jeśli moje zgłoszenie zostanie odrzucone?

Społeczność #GoogleEI to świetne miejsce, aby udostępnić swój film z wyzwaniem i swoje zgłoszenie wraz z krótką prośbą o opinię.

Dlaczego Google ogranicza liczbę osób w każdej edycji?

Liczbę innowatorów w każdej edycji ograniczamy przede wszystkim z tych dwóch powodów:

(1) aby zapewnić wysoką jakość,

(2) aby ułatwić budowanie społeczności. Musimy też liczyć się z ograniczonym miejscem.

Osoby z funkcją Certified Coach

Kim jest coach i kto powinien uzyskać certyfikat uprawniający do pełnienia tej funkcji?

Coach to osoba, która spędza większość czasu, współpracując indywidualnie z nauczycielami. Coachowie pomagają nauczycielom w pokonywaniu wyzwań związanych z prowadzeniem zajęć, przekazując im nowe strategie nauczania. Ten certyfikat powinni uzyskać coachowie nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych i średnich, którzy potrzebują uporządkowanych i potwierdzonych badaniami strategii, aby podnieść skuteczność szkoleń i zwiększyć wykorzystanie technologii.

Czym program Certified Coach różni się od programu dla trenerów i innowatorów?

Coachowie to specjaliści w stosowaniu 5-etapowego modelu bezpośredniej współpracy z nauczycielami, której celem jest skuteczne wykorzystanie technologii w ich szkołach. Trenerzy to specjaliści, którzy podczas sesji grupowych przekazują nauczycielom wiedzę wynikającej z dużego doświadczenia. Często skupiają się na usługach i narzędziach Google. Innowatorzy prowadzą nowatorskie projekty edukacyjne i wpływają na kierunek działań społeczności szkolnych.

Ile czasu zajmuje certyfikacja i jaki jest jej koszt?

Program dla osób pełniących funkcję Certified Coach został opracowany tak, aby można było zrealizować go w ciągu roku szkolnego. Przerobienie programu zajęć zajmuje około 20 godzin i jest on dostosowany pod kątem bezpośredniej, wielotygodniowej indywidualnej pracy z nauczycielami. Zalecamy, aby coachowie poświęcili czas na przygotowanie zgłoszenia, które demonstruje opanowanie materiału i umiejętność stosowania 5-etapowego modelu. Zgłoszenia zatwierdzamy stopniowo. Powiadomienie o jego stanie otrzymasz w ciągu 4–6 tygodni od jego przesłania. Poddanie się ostatecznej ocenie lub zgłoszenie się do certyfikacji nic nie kosztuje.

Czy aby uzyskać certyfikat, muszę współpracować z zalecanym partnerem?

Nie, coachowie nie muszą współpracować z zalecanymi partnerami ds. szkolenia, aby uzyskać certyfikację. Jednak coachowie współpracujący z takimi partnerami często mają większy wpływ na proces edukacji w szkole i szybciej rozwijają swoje umiejętności zawodowe.

Jak utrzymać certyfikację?

Certyfikowani coachowie muszą zarejestrować co najmniej 50 godzin szkoleń indywidualnych w ciągu roku szkolnego na platformie Edu Activity App. Muszą też odnawiać certyfikat poziomu 1 i 2 co 3 lata.

Czy program jest dostępny na całym świecie?

Do Programu dla osób pełniących funkcję Certified Coach mogą przystąpić nauczyciele szkół podstawowych i średnich z całego świata. Materiały używane w kursie są obecnie dostępne w tych językach: angielski (Stany Zjednoczone), angielski (Wielka Brytania), niderlandzki, hiszpański (Ameryka Łacińska), hiszpański (Hiszpania), portugalski i szwedzki. Zgłoszenia należy przesłać w języku angielskim.

Google for Education Champions

Jestem już Certyfikowanym innowatorem, coachem lub trenerem Google for Education. Czy automatycznie dołączę do programu Google for Education Champions?

Tak. Jako Certyfikowany innowator, coach lub trener Google for Education automatycznie staniesz się częścią społeczności Google for Education Champions. Prawdopodobnie dotarł już do Ciebie e-mail od naszego zespołu, w którym znajdziesz więcej informacji.

Mam certyfikat nauczyciela poziomu 1 lub 2. Czy to znaczy, że należę do programu Google for Education Champions?

Nie, chyba że jesteś też Certyfikowanym innowatorem, coachem lub trenerem Google for Education. Do programu Google for Education Champions należą osoby, które mają co najmniej jeden z tych certyfikatów. Aby je zdobyć, zapoznaj się z wymaganiami i procesem zgłaszania tutaj: http://edu.google.com/Champions.

Jestem członkiem lub liderem GEG, okręgu referencyjnego lub szkoły referencyjnej. Czy to znaczy, że należę do programu Google for Education Champions?

Nie, chyba że jesteś też Certyfikowanym innowatorem, coachem lub trenerem Google for Education. Do programu Google for Education Champions należą osoby, które mają co najmniej jeden z tych certyfikatów. Aby je zdobyć, zapoznaj się z wymaganiami i procesem zgłaszania tutaj: http://edu.google.com/Champions.

Wprowadzenie programu Google for Education Champions nie zmienia nic w przypadku członków GEG. Jednak od 2024 roku liderzy GEG będą musieli mieć certyfikat coacha, trenera lub innowatora.

Szkoły referencyjne i okręgi referencyjne mogą zachęcać nauczycieli do tego, aby rozważyli dołączenie do programu Google for Education Champions w stosownych przypadkach.

Czy certyfikaty trenera, innowatora i coacha zostaną wycofane?

Nie, program Google for Education Champions nie zastępuje programów dla certyfikowanych trenerów, innowatorów i coachów, ale je łączy i podnosi ich rangę. Programy te będą kontynuowane i wciąż będziemy przyjmować do nich nowych członków. Obecnie przyjmujemy zgłoszenia do programów dla trenerów i coachów. Zgłoszenia do programu dla innowatorów zaczniemy przyjmować w 2024 r.

Jeśli w przyszłym miesiącu zgłoszę się do programu dla certyfikowanych trenerów, stanę się automatycznie członkiem programu Champions?

Tak. Jeśli dostaniesz się do programu dla certyfikowanych trenerów i przejdziesz przez wszystkie etapy rejestracji, automatycznie przyjmiemy Cię do programu Champions.

Czy nadal mogę używać plakietki certyfikowanego innowatora/trenera/coacha?

Tak. Plakietki poszczególnych programów nie zostaną wycofane. Możesz też korzystać z nowej plakietki Champions i podpisu do e-maili, które można znaleźć tutaj.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby utrzymać certyfikat?

Wszystkie zmiany wejdą w życie w 2024 r.

Innowator – bez zmian.

  • Nadal pracuj nad ważnym, wybranym przez Ciebie innowacyjnym projektem.
  • Promuj wykorzystywanie technologii Google do usprawniania branży edukacji.
  • Prowadź programy Google promujące innowacje i transformacje technologiczne w szkołach lub zespołach szkół.

Trener – niewielkie zmiany, wszystkie wymagania dotyczące ponownej certyfikacji dla trenerów są obecnie zawieszone. Zaczną z powrotem obowiązywać w 2024 r.

  • Musisz mieć aktywną certyfikację poziomu 1 lub 2 (jest odnawiana co 3 lata).
  • Musisz przejść coroczny test z zakresu aktualizacji usług.
  • Przesyłaj 10 szkoleń (wcześniej 12) każdego roku kalendarzowego – wejdzie w życie w 2024 roku.

Coach – niewielkie zmiany.

  • Musisz mieć aktywną certyfikację poziomu 1 lub 2 (jest odnawiana co 3 lata).
  • Musisz przeprowadzić 50 godzin (obecnie 100) bezpośrednich szkoleń rocznie – wejdzie w życie w 2024 roku.

Czy zostaną wprowadzone jakieś zmiany w grupie dyskusyjnej Google dla certyfikowanych trenerów czy zostanie ona połączona z programem Champions?

W nadchodzących miesiącach uruchomimy centrum społeczności dla uczestników programu Champions (wszystkich innowatorów, trenerów i coachów). Ostatecznie całkowicie odejdziemy od aliasów e-mail grup dyskusyjnych Google na rzecz centrum społeczności, które stanie się głównym miejscem nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami programu Champions, dzielenia się pomysłami, zadawania pytań i współpracy. Pracownicy Google z naszych zespołów również będą z niego korzystać, dzięki czemu będziesz mieć więcej okazji do dzielenia się pomysłami i opiniami oraz wpływania na kształt naszych usług i programów, a także uzyskasz dostęp do wyjątkowych możliwości tylko dla społeczności programu Champions.

Sympozja

Gdzie i kiedy będą się odbywać sympozja?

  • Singapur: poniedziałek, 11 września – środa, 13 września
  • Sunnyvale: niedziela, 1 października – wtorek, 3 października
  • São Paulo: środa, 18 października – piątek, 20 października
  • Meksyk: środa, 25 października – piątek, 27 października
  • Dublin: wtorek, 7 listopada – czwartek, 9 listopada
  • Sydney: środa, 6 grudnia – piątek, 8 grudnia
  • Tokio: wtorek, 26 marca – czwartek, 28 marca 2024 roku

Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać informacje na temat sposobu zgłaszania, odwiedź naszą stronę internetową.

W jakich językach będą prowadzone sympozja Google for Education Champions?

Większość sympozjów będzie prowadzona w języku angielskim. W tych miejscach będą odbywać się one w językach lokalnych:

  • São Paulo: środa, 18 października – piątek, 20 października – portugalski
  • Meksyk: środa, 25 października – piątek, 27 października – hiszpański
  • Tokio: wtorek, 26 marca – czwartek, 28 marca 2024 roku – japoński

Kto może wziąć udział w sympozjach?

Tylko obecnie certyfikowani innowatorzy, trenerzy i coachowie mogą zgłosić chęć udziału w dowolnym z tych wydarzeń. Zgłoszenia będą sprawdzane stopniowo według podanych terminów. Obecnie zgłoszenia są przyjmowane tylko na sympozjum w Tokio, które odbędzie się w marcu 2024 roku, w całości w języku japońskim. Poza tym nie są planowane żadne inne sympozja. Aby uzyskać więcej informacji, wyślij e-maila na adres info@gfechampions.com

Jak punktowane są zgłoszenia na sympozjum?

W przypadku każdego sympozjum chcemy zapewnić odpowiednią reprezentację naszych społeczności. Komisja weryfikacji będzie brać pod uwagę dziesiątki czynników. Będzie m.in. starać się, aby uczestnicy reprezentowali różne tożsamości, typy organizacji i regiony. Nie wszystkie pytania są punktowane tak samo, bierzemy pod uwagę raczej ogólną sylwetkę kandydata. Na przykład osoba, która wywiera duży wpływ na swoją społeczność, ale nie jest popularna w mediach społecznościowych, nadal może mieć spore szanse na udział w sympozjum. Podsumowując, szukamy pozytywnych, pełnych zaangażowania i aktywnych członków naszej społeczności, którzy swoimi działaniami udowadniają, że są mistrzami dla uczniów i nauczycieli oraz że zależy im na przyszłości edukacji.

Czy sympozja będą odbywać się co roku?

Nie co roku, ale prawdopodobnie co 2–3 lata. Rozważamy organizowanie kolejnych sympozjów w nadchodzących latach, ale ta kwestia jest jeszcze do ustalenia.

Czy sympozja zastąpią obecne Akademie innowacji?

Nie, Akademie innowacji będą pełnić funkcję procesu wprowadzenia dla nowych certyfikowanych innowatorów. Jednak format Akademii i treści z nimi związane mogą się zmieniać na podstawie wniosków wyciągniętych z poprzednich lat i opinii innowatorów.

Czy Google pokryje koszty podróży?

Uczestnicy sami pokrywają koszty podróży. Google finansuje tylko samo wydarzenie i posiłki wydawane na miejscu wydarzenia.

Czy mogę zgłosić chęć udziału tylko w sympozjum, które odbywa się w moim regionie?

Wszyscy obecnie certyfikowani innowatorzy, trenerzy i coachowie mogą zgłosić chęć udziału w dowolnym z tych wydarzeń. Uwaga: musisz uzyskać certyfikat przed przesłaniem zgłoszenia.

Najczęstsze pytania od partnerów ds. rozwoju zawodowego

Jak możemy pomóc nauczycielom w dostaniu się do programu Champions?

Partnerzy ds. rozwoju zawodowego mogą wspierać nauczycieli, którzy chcą dostać się do programu Champions, przez pomoc w zrozumieniu procesu i wymagań w przypadku każdego podprogramu (trener, innowator, coach), które są wymienione tutaj. Ze względu na to, że wszystkie podprogramy wymagają certyfikatu nauczyciela poziomu 1 lub 2, partnerzy mogą również pomóc nauczycielom przygotować się z tematów, które obejmują egzaminy.

Co zrobić, aby nasi pracownicy i współpracujący z nami trenerzy dostali się do programu Champions?

Partnerzy ds. rozwoju zawodowego powinni zachęcać pracowników i trenerów do zostania Certyfikowanym trenerem Google for Education. Gdy już uzyskają ten certyfikat, staną się też uczestnikami programu Google for Education Champions.

Kiedy dowiemy się, jaka będzie tematyka pytań behawioralnych?

Będziemy przekazywać informacje dotyczące naszych egzaminów społecznościom edukacyjnym i partnerom ds. rozwoju zawodowego podczas kwartalnych spotkań tylko dla osób, które podpisały umowę NDA. Będziemy się starać, aby partnerzy ds. rozwoju zawodowego mieli jak najwięcej czasu na dostosowanie materiałów szkoleniowych.

Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać najnowsze informacje, statystyki, materiały i inne zasoby.