Przejdź do treści

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Rozwiń wszystko Zwiń wszystko
 • Jak mogę zarejestrować się na egzamin na nauczyciela poziomu 1 i 2?

  Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym dokumencie w zależności od tego, czy korzystasz z kuponu czy płacisz kartą kredytową.

  Uwaga: zawsze zaczynaj na stronie Centrum nauczycieli, nawet jeśli masz już konto Kryterion.

 • Jak przygotować się do egzaminu?

  Aby odpowiednio przygotować się do certyfikacji poziomu 1 i 2, możesz skorzystać z różnych źródeł wiedzy, na przykład szkolenia podstawowego i zaawansowanego. Obejmują one materiał, który powinna znać osoba przystępująca do egzaminu. Jeśli chcesz szybko sprawdzić swój obecny stan wiedzy, odpowiadając na kilka pytań, możesz przystąpić do Testu wiedzy z lekcji zawartego w kursach.

 • Co muszę zrobić, aby zostać Certyfikowanym nauczycielem Google?

  Aby uzyskać status Certyfikowanego nauczyciela Google, musisz zdać egzamin – odpowiednio na poziomie 1 lub 2. Egzaminy te sprawdzają Twoją umiejętność korzystania z narzędzi Google for Education w klasie.

  Aby zarejestrować się na egzamin, postępuj zgodnie z instrukcjami w tym dokumencie w zależności od tego, czy korzystasz z kuponu czy płacisz kartą kredytową.

 • Jak udostępnić certyfikat nauczyciela poziomu 1 lub certyfikat nauczyciela poziomu 2?

  Osoby, które ukończyły tę certyfikację, mogą demonstrować swój status za pomocą imiennego certyfikatu i plakietki, umieszczając je na przykład w CV, portfolio i na stronie internetowej. Zawsze dodawaj do swojego statusu informację o poziomie certyfikacji: Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 1 lub Certyfikowany nauczyciel Google poziomu 2. Certyfikaty są ważne przez 36 miesięcy.

 • W jaki sposób zostały opracowane egzaminy?

  Egzaminy certyfikacyjne z zakresu Google Workspace zostały opracowane zgodnie z zaakceptowanym na całym świecie procesem, który gwarantuje ich ważność, wiarygodność i trafność. Proces opracowania egzaminu obejmuje kilka etapów:

  Obiektywne określenie zakresu – cele egzaminu są określane na podstawie opinii dotyczących roli pracownika przekazanych przez specjalistów zewnętrznych i ekspertów Google.

  Plan – każdy cel jest oceniany pod kątem znaczenia dla całokształtu roli pracownika.

  Opracowanie zadań – eksperci opracowują zadania egzaminacyjne na podstawie określonych celów i planu.

  Ocena techniczna – każde zadanie egzaminacyjne jest weryfikowane, aby można było zagwarantować jego poprawność techniczną. Weryfikację mogą prowadzić pracownicy Google lub organizacji partnerskich.

  Testy beta – kandydaci rozwiązują zadania egzaminacyjne w warunkach podobnych do tych, w których gotowy egzamin będzie odbywał się po opublikowaniu. Umożliwia to ocenę sposobu wykonywania każdego zadania.

  Wybór zadań i ustalenie liczby punktów wymaganej do zaliczenia – na podstawie statystyk zebranych podczas testów beta poszczególne zadania są włączane do egzaminu lub odrzucane. Po ostatecznej selekcji zadań eksperci przystępują do ustalenia minimalnej liczby punktów wymaganej do zaliczenia egzaminu.

  Opublikowanie – niezależny organizator testów udostępnia egzamin na całym świecie. Do egzaminu można podejść w każdej lokalizacji, w której nic nie zakłóca jego przebiegu i w której możliwy jest dostęp do internetu.

 • Czy muszę używać konkretnej przeglądarki lub spełnić inne wymagania dotyczące egzaminu?

  Tak. Aby rozpocząć egzamin certyfikacyjny, musisz używać najnowszej wersji Chrome. Jeśli masz trudności z rozpoczęciem egzaminu, zaktualizuj przeglądarkę. Trzeba też mieć włączoną kamerę internetową, która umożliwia nadzór nad przebiegiem egzaminu. Zanim rozpoczniesz egzamin, upewnij się, że Twoja kamera działa prawidłowo.

 • Jakiej kamery internetowej muszę używać podczas egzaminów na Certyfikowanego nauczyciela?

  Do egzaminów na Certyfikowanego nauczyciela nie jest potrzebna żadna specjalistyczna kamera. Wystarczy kamera wbudowana w laptopa lub komputer – zadbaj tylko o odpowiednie oświetlenie. Nie wymagamy żadnego konkretnego typu kamery internetowej.

  Zanim zaczniesz egzamin, musisz zrobić sobie kamerą zdjęcie i sfotografować swój dowód tożsamości ze zdjęciem. Podczas egzaminu automatyczny system nadzorujący będzie monitorował Twoje postępy za pomocą kamery internetowej, aby zapewnić poufne warunki egzaminacyjne.

 • Czy mogę wykupić egzaminy na Certyfikowanego nauczyciela lub kupony zbiorczo?

  Organizacje mogą nabyć kupony bezpośrednio od Kryterion przy użyciu tego linku. Koszt jednego kuponu jest taki sam jak podana cena egzaminu.

  • 10 USD za egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 1
  • 25 USD za egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 2
  • 15 USD za test umiejętności trenera
 • Kiedy poznam wyniki egzaminu?

  Wszystkie przesłane arkusze egzaminacyjne są sprawdzane pod kątem poprawności oceny i bezpieczeństwa. Wyniki otrzymasz w ciągu 3 dni roboczych od przystąpienia do egzaminu.

  Wyniki egzaminu są wysyłane z adresu gfe-certifications@google.com. Wypatruj wiadomości od tego nadawcy we wszystkich folderach poczty, a jeśli to możliwe, wyraź zgodę na otrzymywanie bezpośrednich e-maili z tego adresu. Jeśli nie otrzymasz swoich wyników w ciągu 3 dni roboczych, skontaktuj się z zespołem pomocy ds. certyfikacji na stronie https://support.google.com/a/contact/certification.

 • Gdzie znajdę kopię swojego certyfikatu i swojej plakietki?

  Link do cyfrowej wersji certyfikatu i plakietki otrzymasz e-mailem na adres podany podczas zapisu na egzamin. Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości, sprawdź folder ze spamem lub odwiedź platformę hostującą certyfikację, aby pobrać kopię swoich certyfikatów.

  Aby pobrać plakietkę, wykonaj te czynności.

 • Kiedy mogę ponownie przystąpić do egzaminu?

  Jeśli nie zdasz egzaminu, możesz podejść do niego ponownie za 3 dni. Jeżeli nie zdasz po raz drugi, przed trzecim podejściem musisz odczekać 7 dni. Po trzecim niepowodzeniu kolejną próbę możesz podjąć dopiero po 14 dniach. Jeśli nie powiedzie Ci się po raz czwarty, kolejne podejście będzie możliwe po zresetowaniu konta, czyli po 30 dniach. Za każde podejście do egzaminu trzeba zapłacić.

 • Jakie są zasady ponownej certyfikacji na poziomie 1 i poziomie 2?

  Egzamin certyfikacyjny musisz zdawać co 36 miesięcy. Na 2 miesiące przed datą ważności certyfikatu otrzymasz e-maila z powiadomieniem.

 • Jakie ułatwienia są dostępne podczas egzaminu na nauczyciela poziomu 1 i poziomu 2?

  W przeglądarce Chrome są dostępne różne narzędzia, których można używać podczas egzaminu. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Użytkownicy mający ku temu wskazania medyczne mogą skorzystać z dodatkowego czasu.

 • Czy mogę otrzymać Certyfikat nauczyciela Google w innym języku?

  Nie. Ze względu na ograniczenia systemowe certyfikaty są wydawane wyłącznie w języku, w którym odbył się egzamin.

Rozwiń wszystko Zwiń wszystko
 • Ile kosztują egzaminy?

  Egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 1 kosztuje 10 USD, a poziomu 2 – 25 USD. Cena testu umiejętności trenera to 15 USD.

 • Gdzie mogę otrzymać kopię swojego certyfikatu?

  Certyfikat i plakietkę otrzymasz e-mailem na adres podany podczas zapisu na egzamin. Jeśli nie otrzymasz tej wiadomości, sprawdź folder ze spamem.

 • Jakie są terminy rozpatrywania zgłoszeń?

  Zgłoszenia zatwierdzamy stopniowo. Powiadomienie o stanie zgłoszenia otrzymasz w ciągu 4–6 tygodni od jego przesłania. Dziękujemy za cierpliwość.

 • Co muszę zrobić, aby utrzymać status Certyfikowanego trenera Google for Education?

  Aby utrzymać status Certyfikowanego trenera, musisz przeprowadzić przynajmniej 12 sesji szkoleniowych rocznie i przesłać odpowiednie raporty oraz potwierdzić dalsze zainteresowanie udziałem w programie, przystępując do corocznego testu z zakresu aktualizacji usług. Gorąco zachęcamy też do udostępniania swoich pomysłów i materiałów naszej społeczności trenerów.

 • Czy muszę ukończyć kursy na poziomie podstawowym i zaawansowanym w ramach zgłoszenia do roli certyfikowanego trenera?

  Nie. Nie jest to obowiązkowe, jednak ukończenie kursów na poziomie podstawowym i zaawansowanym oraz zapoznanie się z przykładowymi pytaniami pozwoli Ci poszerzyć wiedzę i poczuć się pewniej przed egzaminem. Jeśli chcesz szybko sprawdzić swoje umiejętności, odpowiadając na kilka pytań, możesz przystąpić do Testów wiedzy z lekcji dostępnych w poszczególnych kursach.

  Zdanie egzaminów na poziomie 1 i 2 jest wymagane przed przesłaniem zgłoszenia do roli certyfikowanego trenera.

 • Z kim mogę się skontaktować, jeśli mam problem z zalogowaniem się do platformy testowej?

  Wypełnij ten formularz.

 • Ile muszę czekać, aby ponownie podejść do egzaminu, jeśli nie zdam?

  Jeśli nie zdasz egzaminu, możesz podejść do niego ponownie za 14 dni. Jeśli nie zdasz po raz drugi, przed trzecim podejściem musisz odczekać 60 dni. Po trzecim niepowodzeniu kolejną próbę możesz podjąć dopiero po roku. Za każde podejście do egzaminu trzeba zapłacić.

 • Nie otrzymuję e-mailem powiadomień ani potwierdzeń dotyczących mojego zgłoszenia.

  Dodaj adres grants@eresources.com do listy zaufanych kontaktów. Z tego adresu wysyłane są wszystkie wiadomości. Jeśli nadal nie otrzymujesz powiadomień, wyślij wiadomość na adres gfe-trainer-program@google.com.

 • Czy certyfikat musi być ważny, aby można było zgłosić się do programu?

  Tak. Do zgłoszenia musisz dołączyć ważne certyfikaty nauczyciela poziomu 1 i 2 oraz certyfikat zaliczenia testu umiejętności trenera. Akceptujemy też ważne certyfikaty zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera. Przypominamy, że certyfikaty nauczyciela poziomu 1 i 2 oraz certyfikat zaliczenia testu umiejętności trenera są ważne przez 36 miesięcy.

 • Co się stanie, jeśli moje zgłoszenie nie zostanie zaakceptowane?

  Możesz spróbować ponownie w kolejnych okresach przyjmowania zgłoszeń. Nie obowiązuje żaden okres karencji. Częste powody odrzucania zgłoszeń to między innymi:

  • Brak dostępu do dokumentów i filmów kandydata – upewnij się, że Twoje materiały są publicznie dostępne w internecie.
  • Brak wystarczającego doświadczenia kandydata – poszukujemy osób, które mają już różnorodne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń Google.
 • Jaki tytuł będzie mi przysługiwał, gdy moje zgłoszenie do programu zostanie przyjęte?

  Zawsze używaj prawidłowego określenia: Certyfikowany trener Google for Education.

 • Mam certyfikat zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera. Czy zostanie on zaakceptowany, gdy zgłoszę się do programu?

  Certyfikat zaliczenia podstawowego egzaminu na trenera może zastąpić certyfikat zdania testu umiejętności trenera. Warunkiem jest jego ważność w chwili zgłoszenia.

 • Jakie są zasady dotyczące ponownej certyfikacji w programie dla Certyfikowanych trenerów Google?

  Ponowna certyfikacja odbywa się raz do roku, gdy zbierzemy opisane powyżej informacje. Trenerzy, którzy nie mają możliwości wykonywania koniecznych działań, są tymczasowo „dezaktywowani”. Co roku (mniej więcej w październiku) wysyłamy wszystkim trenerom szczegółowe informacje o procesie ponownej certyfikacji, ponieważ z roku na rok mogą się one różnić.

 • Masz więcej pytań?

  Wyślij nam wiadomość na adres gfe-trainer-program@google.com

Rozwiń wszystko Zwiń wszystko
 • Jak mogę zgłosić się do programu i uzyskać status innowatora?

  Zgłoszenia są przyjmowane okresowo – terminy podajemy na tej stronie. W ramach zgłoszenia musisz wykonać różne zadania potwierdzające Twoją kreatywność, innowacyjność, zdolności przywódcze i doświadczenie nauczycielskie.

 • Co to jest „innowacyjny projekt” i czy jest on wymagany?

  Wszyscy Certyfikowani innowatorzy ściśle współpracują z Google i ze sobą w kwestii wdrażania i dokumentowania kreatywnych projektów edukacyjnych oraz zarządzania nimi. Zachęcamy innowatorów, aby wspólnie pracowali przy projektach i wybierali projekty będące źródłem inspiracji dla innych nauczycieli i uczniów.

 • Jakie egzaminy muszę zdać, zanim zgłoszę się do programu dla Certyfikowanych innowatorów?

  Aby zgłosić się do programu dla Certyfikowanych innowatorów Google, musisz najpierw zdać egzamin na Certyfikowanego nauczyciela Google poziomu 2.

 • Gdzie i kiedy odbywają się Akademie innowacji Google for Education?

  Dates and locations of the Innovation Academy will be announced on this page.

 • Jak utrzymać status aktywnego innowatora po pierwszym roku?

  Są 3 sposoby, aby utrzymać status aktywnego Certyfikowanego innowatora Google for Education:

  (1) kontynuowanie pracy nad ważnym, wybranym przez siebie innowacyjnym projektem;

  (2) czynne promowanie wykorzystywania technologii Google do usprawniania branży edukacji;

  (3) prowadzenie programów Google promujących innowacje i transformacje technologiczne w szkołach lub zespołach szkół.

 • W jaki sposób są oceniane zgłoszenia?

  Zgłoszenia są oceniane przez innych Certyfikowanych innowatorów Google. Aby uzyskać pomoc w zaplanowaniu zgłoszenia, zapisz się na powiadomienia.

 • Jaki jest koszt uczestnictwa w Akademii innowacji?

  Program dla Certyfikowanych innowatorów Google for Education to szansa na bezpłatny rozwój zawodowy. Uczestnicy programu muszą opłacić własne zakwaterowanie oraz dojazdy do i z biura Google na czas 3-dniowego wydarzenia. Dostępna jest opcja finansowania w formie stypendium.

 • Czy dostanę jakieś informacje zwrotne, jeśli moje zgłoszenie zostanie odrzucone?

  Społeczność #GoogleEI to świetne miejsce, aby udostępnić swój film z wyzwaniem i swoje zgłoszenie wraz z krótką prośbą o opinię.

 • Dlaczego Google ogranicza liczbę osób w każdej edycji?

  Liczbę innowatorów w każdej edycji ograniczamy przede wszystkim z tych dwóch powodów:

  (1) aby zapewnić wysoką jakość,

  (2) aby ułatwić budowanie społeczności. Musimy też liczyć się z ograniczonym miejscem.

Rozwiń wszystko Zwiń wszystko
 • Kim jest coach i kto powinien uzyskać certyfikat uprawniający do pełnienia tej funkcji?

  Coach to osoba, która spędza większość czasu, współpracując indywidualnie z nauczycielami. Coachowie pomagają nauczycielom w pokonywaniu wyzwań związanych z prowadzeniem zajęć, przekazując im nowe strategie nauczania. Ten certyfikat powinni uzyskać coachowie nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych i średnich, którzy potrzebują uporządkowanych i potwierdzonych badaniami strategii, aby podnieść skuteczność szkoleń i zwiększyć wykorzystanie technologii.

 • Czym program Certified Coach różni się od programu dla trenerów i innowatorów?

  Coachowie to specjaliści w stosowaniu 5-etapowego modelu bezpośredniej współpracy z nauczycielami, której celem jest skuteczne wykorzystanie technologii w ich szkołach. Trenerzy to specjaliści, którzy podczas sesji grupowych przekazują nauczycielom wiedzę wynikającej z dużego doświadczenia. Często skupiają się na usługach i narzędziach Google. Innowatorzy prowadzą nowatorskie projekty edukacyjne i wpływają na kierunek działań społeczności szkolnych.

 • Ile czasu zajmuje certyfikacja i jaki jest jej koszt?

  Program dla osób pełniących funkcję Certified Coach został opracowany tak, aby można było zrealizować go w ciągu roku szkolnego. Przerobienie programu zajęć zajmuje około 20 godzin i jest on dostosowany pod kątem bezpośredniej, wielotygodniowej indywidualnej pracy z nauczycielami. Zalecamy, aby coachowie poświęcili czas na przygotowanie zgłoszenia, które demonstruje opanowanie materiału i umiejętność stosowania 5-etapowego modelu. Zgłoszenia zatwierdzamy stopniowo. Powiadomienie o jego stanie otrzymasz w ciągu 4–6 tygodni od jego przesłania. Poddanie się ostatecznej ocenie lub zgłoszenie się do certyfikacji nic nie kosztuje.

 • Jak utrzymać certyfikację?

  Aby utrzymać certyfikat, coachowie muszą zarejestrować co najmniej 100 godzin bezpośrednich szkoleń rocznie w Aplikacji do śledzenia aktywności edukacyjnej. Osoby pełniące funkcję Certified Coach muszą odnawiać certyfikat poziomu 1 i 2 co 3 lata.

 • Czy program jest dostępny na całym świecie?

  Do Programu dla osób pełniących funkcję Certified Coach mogą przystąpić nauczyciele szkół podstawowych i średnich z całego świata. Materiały używane w kursie są obecnie dostępne w tych językach: angielski (Stany Zjednoczone), angielski (Wielka Brytania), niderlandzki, hiszpański (Ameryka Łacińska), hiszpański (Hiszpania), portugalski i szwedzki. Zgłoszenia należy przesłać w języku angielskim.