Michigan Üniversitesi, Eğitim için G Suite'in getirdiği ortak çalışma kültürü anlayışıyla 19 okulunu tek bir çatı altına topluyor.

Güçlükler

Michigan'daki okul ve kolejler bağımsız akademik birimler olarak faaliyet gösterdiklerinden, çok sayıda ayrı teknoloji sistemine ev sahipliği yapıyorlardı. Yedekleme olanaklarına sahip olmayan sistemler birbirleriyle uyumlu da değildi. Michigan'ın BT ekibi, ortak çalışma konusunda gelişme kaydetmelerini sağlayacak bir posta, takvim ve doküman çözümünü kullanmaya başlayarak teknoloji hizmetlerindeki pürüzlerin giderilebileceğini fark etti.

"Eğitim için G Suite kullanılmaya başlandığında insanlar derin bir oh çekti. Önceden, öğrencilerimizle öğretim üyelerimizin bilgilerini senkronize durumda tutmaları çok güç bir işti. G Suite gibi geniş bir özellik yelpazesine sahip bir araç setiyle karşılaşana kadar bu böyleydi."

Jeff Ringenberg, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi bölümü öğretim üyesi

Çözüm

Michigan, farklı çözümleri değerlendirmeye aldığında, BT ekibi, Michigan'ın alanına gönderilen e-postaların yüzde 40 ila 50'sinin Gmail'e yönlendirilmekte olduğunu gördü. Eğitim kadrosu, öğrenciler ve personelin geniş bir kesiminden gelen olumlu yöndeki görüşlerin ardından Michigan, 2011'in güz döneminde, tüm okullarda (tıp fakültesi kampüsü dışında) posta, takvim ve dokümanlarla ilgili olarak Eğitim için G Suite'i kullanmaya karar verdi.

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.