Canberra Public Schools, Eğitim için G Suite ve Chromebook'ları kullanarak öğrencilere "Her yerde öğren" ilkesini aşılıyor

Güçlükler

Bölge çapında daha gelişmiş bir öğrenim deneyimini destekleyecek güçlü bir teknoloji altyapısı kurmak isteyen Avustralya Başkent Bölgesi Eğitim İdaresi, geniş bant internet erişimiyle Canberra'daki tüm devlet okullarını tek bir merkezi ağa bağladı. Ancak, okullardaki öğrenim yönetimi sisteminin kullanımı zordu ve mobil cihazlara ölçeklenemiyordu. Ayrıca, çoğu okulda yavaş ve eski dizüstü bilgisayarlar kullanılıyordu. Yeni bir öğrenim yönetimi sistemine ve okulda, evde, kısaca nerede ihtiyaç duyuluyorsa orada, öğrencileri ortak çalışmaya dayalı öğrenime dahil edecek hızlı ve pratik bilgisayarlara ihtiyaç vardı.

"Chromebook'lar ve G Suite, teknolojiyi basitleştirmemize yardımcı oldu. Bu sayede öğretmenlerimiz en önemli şeye, yani her öğrenciye her gün kaliteli öğrenim imkanı sağlamaya odaklanabiliyor."

Dan Bray, Program Yöneticisi, e-Öğrenim, ACT Eğitim Direktörlüğü

Çözüm

2014'te, Eğitim İdaresi dört ilk ve ortaokulda, G Suite ve Chromebook'larla bir pilot program denemesi gerçekleştirdi. Öğretmen ve öğrenciler açısından G Suite'in kullanımı kolaydı, Chromebook'lar ise ekonomikti ve bölgenin kablosuz ağ sistemine uygundu. Öğrenci, veli ve öğretmenlerin bu yeni öğrenim fırsatları dünyasını sevinçle karşıladığı pilot program başarılı oldu. Ardından, G Suite ve Chromebook'lar bölge çapında kullanıma alındı. Artık öğrenciler güvenli bir e-öğrenim ortamında, hevesle ortak çalışmalar yapıyor. Her yerde öğrenim hayali gerçeğe dönüştü.

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.