Windsor Southeast Supervisory Union, ortak çalışma olanaklarını arttırmak için her öğrenciye bir Chromebook programını uygulamaya koyuyor

Artık şartlar tüm öğrencilerim için eşitlendi. Öğrencilerim, üniversitede ve iş hayatında başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyacakları klavyeyle yazı yazma, e-posta görgü kuralları ve İnternet'te arama yapma gibi temel teknoloji becerileri edinme fırsatına sahipler.

Kate Ryan, dördüncü sınıf matematik öğretmeni

Zorluklar

WSESU, manuel destek ihtiyacı olmayan ve WSESU'nun genişlemesine adapte olabilecek bir teknoloji çözümüne ihtiyaç duyuyordu. Birliğin amacı, teknolojiden yararlanarak birlikte çalışma olanaklarını geliştirmek ve mali ya da teknik bir yük getirmeden 1'e 1 modelini uygulamaya koymaktı.

Çözüm

2012'de WSESU bir okulunda, beş ve altıncı sınıflarda Chromebook'larla pilot uygulama başlattı. Sonraki eğitim yılında 5 ila 8. sınıftaki öğrencilere Chromebook'lar verildi. Takip eden yılda ise 3 ila 11. sınıflardaki tüm öğrencilerin Chromebook'u vardı. 1'e 1 programı öğrencilere istedikleri zaman, istedikleri yerde öğrenim imkanı vermekle kalmıyor, aynı zamanda onlara dijital öğrenim kaynakları sunarak WSESU'nun tüm öğrencilere eşit eğitim imkanı verme misyonunu da destekliyor.