Vermont'taki ortaokul öğrencileri yerel yolları iyileştirmek için tabletleri kullandı

Dışarıda, gerçek çıkarımlar elde edilen uygulamalı bir projede çalışmak, öğrenciler arasında ilgi düzeyini, sınıfta verilen soyut eğitimin yapamayacağı kadar artırdı. Bilgi toplamak üzere sahaya çıkmak, yeni bir öğrenim yöntemiyle karşı karşıya olmak demektir.

Matt Allen, St. Albans City Okulu'nda Yenilikçilik Uzmanı

Zorluklar

St. Albans City Okulu sürekli olarak, sınıf ortamının ötesinde öğrenci katılımı sağlayacak ve öğrencilere ilham verecek yollar arıyor. Tümünün evinde bilgisayar bulunmayan öğrencilere eğitim veren okul; güçlü, esnek, uygun maliyetli ve uzun ömürlü teknolojiden yararlanmak istedi. Ayrıca, öğrencilerin ödevlerini gerçekleştirirken geniş bir eğitim araçları ve kaynakları yelpazesine erişmesini sağlayacak bir yola da ihtiyaç duyuyorlardı.

Çözüm

Android tabletler, Google Apps ve Google Play for Education, öğrencilerin topluluk projelerinde çığır açan bir başarı elde etmelerini sağladı. Öğretmenler, öğrencilerin toplulukları üzerinde olumlu bir etki yaratmasından ve benzersiz bir okul projesinde yerel uzmanlarla doğrudan ortak çalışma gerçekleştirmesinden memnuniyet duydu.