Massapequa Devlet Okulları, Google Apps Eğitim Sürümü ve Chromebook'larla öğrencileri ve öğretmenleri öğretim süreciyle ilgili farklı şekilde düşünmeye teşvik ediyor.

Öğrencilerimize her zaman şunu söylüyoruz: Nerede olduğunuzun hiç önemi yok; ister evde, ister kütüphanede, ister tatilde veya isterseniz Starbucks'ta arkadaşınızla kahve içiyor olun, ödevlerinize ve kaynaklara her zaman erişiminiz vardır. Chromebook'lar ve Google Apps Eğitim Sürümü, öğrenimin her zaman ve her yerde mümkün olduğunun canlı bir örneği.

Bob Schilling, Massapequa Devlet Okulları değerlendirmeler, öğrenci verileri ve teknoloji hizmetleri idari işler müdürü

Zorluklar

Okul bölgesi, kapsamlı ortak çalışma özelliklerine sahip içerik oluşturma araçlarını kullanıma almak istiyordu; böylece öğretmenlerin gerçek zamanlı geri bildirim sağlaması ve öğrencilerin de farklı konumlardan grup projeleri üzerinde çalışması mümkün olacaktı. Aynı zamanda öğrencilerin ve öğretmenlerin depolama alanının tükenmesi gibi bir sorunları da vardı; bu konuyu dikkate alan Massapequa Devlet Okulları, sınırsız depolama alanı sunan bir çözüm belirlenmesine öncelik verdi.

Çözüm

Massapequa Devlet Okulları, 2012'de Google Apps Eğitim Sürümü'nü kendi sistemine dahil etti. Okul bölgesi, teknoloji meraklısı öğretmenlerden oluşan küçük bir grupla başlayarak araçları yavaş yavaş kullanıma aldı. Şimdi ise tüm öğrenciler ve çalışanlar Google Eğitim Sürümü'nü her gün düzenli olarak kullanıyor. Massapequa Devlet Okulları, ekonomik olması, kısa sürede açılması ve Google Apps Eğitim Sürümü'yle pürüzsüz bir entegrasyon sağlaması gibi avantajları nedeniyle Chromebook'ları tercih etti. 2015'te, okullarda 3000 Chromebook kullanıma sunuldu. Ortaokul öğrencileri Chromebook'ları her öğrenciye bir cihaz modeliyle kullanırken ilkokul ve liselerde ise her birinde 30 cihaz bulunan arabalar kullanılmaktadır. Öğretmenler, ders planlarında Chromebook'lara gerek duyulduğunda arabaları teslim almaktadır.