Google Chromebook'lar, King Solomon Academy'de öğrencilerin dijital öğrenimde yeni çağa hazırlanmasını sağlıyor

Google Apps ve bulut bilişimin öğrencilerimi, günümüzün yüksek öğrenim kurumlarında ve iş dünyasında giderek yaygınlaşan işbirliğine dayalı, çevrimiçi ortamlara hazırladığını düşünüyorum. Chromebook'lar ve Google Apps daha şimdiden öğrencilerimin öğrenme performansını müthiş bir şekilde geliştirdi.

Eski öğretmen, Bruno Reddy

Zorluklar

King Solomon Academy'de bilişim teknolojileri konusunda yetkinlik kazandırmak, öğrencilerin üniversiteye hazırlanmasında dikkate alınan faktörlerden biridir. Akademi, BT becerilerinin en iyi öğrenilme biçiminin, bu becerilerin diğer branş alanlarında uygulamaya geçirilmesi olduğunu düşünmektedir; bu uygulama, müfredatın da genel anlamda gelişmesine yardımcı olmaktadır. Bu yaklaşımı gerçeğe dönüştürmek için doğru teknolojiye sahip olmanın önemi büyüktür. Ancak, tüm öğrencilerin ders sırasında ya da evlerinde bir bilgisayara erişmeleri mümkün olmadığından, akademi, bu hedeflerini gerçekleştirme konusunda yeterince hızlı ilerleyemiyordu. Öğrencilerin İnternet'e erişmesine olanak sağlamak için öğretmenlerin çok önceden bilgisayarları rezerve etmesi gerekiyordu ve PC'lerin açılması beklenirken değerli zamanımız boşa harcanıyordu.

Çözüm

King Solomon Academy'nin kıdemli matematik öğretmeni, Google Sertifikalı Öğretmen Bruno Reddy, Google Chromebook'lar ile bu cihazların okullarda kullanımı hakkında bilgi sahibiydi. Chromebook'lar, cihaz üzerinde hiçbir şeyin depolanmadığı, sabit diski olmayan dizüstü bilgisayarlar olarak düşünülebilir. Bu cihazlarda, tüm sistemlere ve programlara web tarayıcısı üzerinden erişilmektedir. Böylece öğrenciler, bulutta depolanan bilgi ve hizmetlere birkaç saniye içinde erişebilme imkanına sahip olmaktadır. Akademi, 66 Chromebook'tan oluşan bir seti öğrencilerin kullanımına tahsis etti. Böylece her yıl yedi öğrenci kendisine ait bir cihazı kullanma imkanına sahip oldu.