John Monash Science School kursları, Google Apps Eğitim Sürümü'yle sanal dünyaya açılıyor

"Google Apps'ın, uzak yerleşimlerdeki öğretmenlere erişim ve kullanım anlamında kolaylık sağlayacağını ve aynı zamanda, yüzlerce kilometre uzaktaki öğrencileri için ortak çalışma olanakları ve gerçek zamanlı olarak, birlikte bir anlayış geliştirme imkanı sunacağını biliyorduk."

Peter Corkill, Okul Müdürü, John Monash Science School

Zorluklar

John Monash Science School, Emerging Sciences Victoria (ESV) adındaki uzaktan öğrenim girişimi çerçevesinde, uzak yerleşimlerdeki sınıflar için ileri düzey fen kursları sunmak istiyordu. Bu fikri gerçeğe dönüştürmek için sanal dersler oluşturabilecekleri, ücra bölgelerdeki sınıflarda eğitim gören öğrencileri destekleyebilecekleri ve aynı zamanda, sınırlı kaynaklara sahip okullarda, çeşitli cihazlar kullanan öğretmenleri de sürece dahil edecek bir platforma ihtiyaçları vardı.

Çözüm

Öğrencilerin ve öğretmenlerin müfredat materyallerine erişmelerini ve bunları paylaşmalarını sağlayacak, iletişim olanakları sunacak ve okullara hiçbir maliyet getirmeden, projeler üzerinde herhangi bir cihazla çalışma imkanı verecek bir çözüme ihtiyaç duyan ESV, bu zor hedeflerin yakalanabilmesi için Google Apps Eğitim Sürümü'nü tercih etti. Şimdi, uzak yerleşimlerdeki 30 sınıftan 156 10. sınıf öğrencisi, başka şekilde erişim imkanı bulamayacakları, onları bilim ve teknoloji alanında bir kariyer için heyecanlandıran konuları öğrenme olanağına kavuştu.