Indian Valley Bölge Okullarında ana sınıfı öğretmenleri dijital okur-yazarlık sağlamak için Android kullanıyor

Google Play for Education mağazası, Android tabletleri seçmemizde önemli bir faktör oldu. Mağaza yalnızca tabletler için değil Chromebook'larımız için de yararlı oldu. Mağaza sayesinde öğretmenler, sınıfları için ihtiyaç duydukları özel içeriği kolayca bulabiliyor ve yardım merkezinde kayıt açtırmak gibi bir zorunluluk olmadan içeriği öğrencilerine atayabiliyor.

Brian Dittfeld, Indian Valley Local Schools teknoloji direktörü ve yetkili Google Education eğitmeni

Zorluklar

IVLS, ilkokul öğrencileri için başlangıç aşamasında öğrenmeyi destekleyecek doğru teknolojiyi bulma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Bölge yönetimi, tabletlerin 4-5 yaş aralığındaki öğrencilerin özel gereksinimlerini karşılama konusunda öğretmenlere yardımcı olabileceğini fark etti. Sonraki adım ise Chromebook'lar gibi, maliyet verimliliğine sahip ve kolay yönetilen cihazların bulunmasıydı.

Çözüm

Bölge yönetimi, çeşitli boyutlarda, Google Play for Education içeren 200 Android tablet tahsis etti. Dokunmatik ekrana parmaklar aracılığıyla kumanda edildiğinden ve her öğrenciye atanan içerik öğretmenlerin denetiminde olduğundan, 4-5 yaş grubundan öğrenciler tabletleri kullanma konusunda son derece başarılı oldular.