Huntsville Independent School District helps close the digital divide with Chromebooks and Google Apps

Sınıfımız dahilinde ve geniş öğretmen/veli topluluğunda, Chromebook'ların etkisi olağanüstü olmuştur. Kendi güçlerinin yetmeyeceği ama yaşamlarını değiştirecek potansiyele sahip — okulda ve evde çevrimiçi öğrenme kaynaklarına erişim gibi şeyleri, okullarının çocuklarına sağlamasını, kelimenin tam anlamıyla minnetle karşılayıp gözyaşlarına boğulan veliler oldu.

Amy Mayer, Personel Geliştirme ve Bölge Girişimleri Direktörü, Huntsville Bağımsız Okul Bölgesi

Zorluklar

Huntsville Okul Bölgesinde, okulların ve öğrencilerin tümünün çevrimiçi eğitim kaynaklarına erişimi yoktu ve talimatların dağıtılma biçimini değiştirmek istiyorlardı. Öğrenci katılımını ve eğitimi iyileştirmek üzere teknolojiyi etkili şekilde kullanmak için donanım maliyetinin düşürülmesi gerekiyordu. Bölgenin BT ekibi, sürekli sorun yaşanan ve virüs bulaşan bir sunucuyu yönetmekten dolayı gergindi. Huntsville'in acilen, teknolojiyi günlük olarak kullanmaya yönelik uygun maliyetli, düşük bakım gereksinimleri olan bir yaklaşıma ihtiyacı vardı.

Çözüm

Çevrimiçi kaynaklara kolay erişim, alım gücünün olması ve sağlamlığı Chromebook'ların, Huntsville Okul Bölgesi için mükemmel seçenek olmasını sağladı. Google Apps Eğitim Sürümü, maliyetli, yüksek bakım gereksinimleri olan e-posta sunucusunun yerini aldı. Böylece, zaman ve kaynaklar başka bir yere yeniden odaklanabildi.