Gowerton School, öğrenimi dönüştürmek için Google Apps Eğitim Sürümü kullanıyor

Bir bilgisayar laboratuarına gittiğinizde çoğunlukla sürecin öğretim yerine tamamen teknolojiyle ilgili olduğunu görürsünüz. Chromebook'lar bu engeli kaldırarak kalem kutusundaki gereçlerden biriymiş gibi kabul gördü. Bu, öğretmenlerin en iyi yaptıkları şeye, yani öğretmeye yoğunlaşmasına imkan verdi.

Darren Long, Gowerton Bilişim ve İletişim Öğretmeni/Bilişim ve İletişim Koordinatörü

Zorluklar

2006'da, Goverton'ın Bilişim ve İletişim öğretmeni ve koordinatörü olan Darren Long, okulun mevcut e-posta sisteminin idare edilmesi için harcanan süre nedeniyle hayal kırıklığına uğramıştı. Long, düşüncelerini, "Exchange sunucumuz için yeniden lisans almam gerekiyordu ve aslına bakarsanız, bakımı için bir sürü zaman harcayacağım yeni bir sunucuya ve lisanslara para harcamak istemiyordum. Barındırılan sistemlerle ilgili bir makale okumuştum. Okuduğum bu makaleden sonra, zamanımı daha yararlı projelere, örneğin öğrenme deneyimini teknoloji yardımıyla nasıl dönüştürebileceğimi düşünmeye ayırmak için bir yöntemin olduğunu fark ettim" şeklinde ifade ediyor.

Çözüm

Piyasadaki barındırılan seçeneklere baktıktan sonra, Long, okulun mevcut Exchange sunucusunu Google'ın bulut tabanlı e-posta çözümü olan Alanınız için Gmail (artık Google Apps Eğitim Sürümü'nün bir parçası olarak sunulmaktadır) ile değiştirmeye karar verdi. Gowerton'ın ekibi tarafından da memnuniyetle karşılanan Gmail, kısa bir süre sonra artık vazgeçilmez hale gelmişti. Long, Gmail'i kendinden emin bir şekilde öğrencilerinin kullanımına da açtı ve onlar da başından itibaren sistemi severek kullandılar. Google Apps Eğitim Sürümü'nü kullanarak Gowerton, maliyetlerden de önemli ölçüde tasarruf etti. Okul, lisanslama ve sunucu bakım maliyetlerinden en az 30.000 İngiliz Sterlini tasarruf etmiş durumda. Bu da, okulun sınıfta ve sınıf dışında kullanılabilecek, 70 Google Chromebook'un da dahil olduğu bir dizi bilgisayarı satın almasına olanak sağladı.