Google Bilim Fuarı 2014 Küresel Finalistleri dünyadaki açlıkla mücadelede doğal bakteri kullanılması

Google Bilim Fuarı'nın 15 finalisti arasında olduğumuza inanmakta güçlük geçtik. Yarışma bizim için muhteşem bir deneyimdi. Google'ın Kaliforniya, Mountain View'daki merkezinde geçirdiğimiz zaman süresince çok güzel anılarımız oldu. Dünyanın dört bir köşesinden gelen, farklı konularda söyleyecek şeyleri olan diğer finalistlerle tanışma şansı yakaladık. Aynı çatı altında, ortak ilgi alanlarına sahip bir sürü insanla bir arada olmak harikaydı!

Sophie Healy-Thow, Emer Hickey ve Ciara Judge, 2014 Google Bilim Fuarı büyük ödülünün sahipleri

Zorluklar

What happens when Science and Humanitarianism collide? Hunger affects millions of people in the world and three young, Irish students were determined to make a difference. Sophie, Emer and Ciara joined forces with each other to research and test bacteria's effect on speeding up a seed's germination process. All in an effort to aid world hunger.

Çözüm

Google Apps Eğitim Sürümü'nü kullanan öğrenciler, ortak çalışmalarını kolayca yürütebiliyor, hipotezlerini test etmek için veri analizleri yapabiliyorlardı. Yapılan çok sayıda testin ardından bulgular, bakterilerin açlıkla savaş konusunda inanılmaz bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyordu. Elde ettikleri sonuçların verdiği güvenle kızlar, yoksulluğu azaltma ve yiyecek krizinin çözümüne katkıda bulunma adına giriştikleri işte ilerlemeye devam ediyorlar.