Fountainhead Global School'da, Google Apps Ebeveyn Katılımını Artırdı

Going Google allows schools to concentrate more on the academic aspects of learning. Motivation on the part of the management, administrators, teachers, parents and their children to use online resources is something that was non-existent before we switched to Google Apps. Now all of us are online, collaborating easily and effectively. Google Apps is a time saver, efficiency booster and confusion crusher.

­Meghana Musunuri, Fountainhead Global School'un Kurucusu

Zorluklar

Velilerin çocuklarının başarılarını ve okul haberlerini gözden kaçırabileceği kaygısı taşıyan Fountainhead Global School, okulla ilgili güncellemeleri velilerle, personelle ve öğrencilerle paylaşabileceği hızlı ve kolay bir iletişim yöntemine ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

Google Apps Eğitim Sürümü bir web yöneticisine ihtiyaç duymadan okuldaki herkesle güvenli, düşük maliyetli ve sorunsuz bir iletişim kurma yöntemi sağladı. Sadece birkaç tıklamayla öğretmenler öğrencilerinin başarısını site kullanıcılarıyla güvenli bir şekilde paylaşabiliyor. Veliler artık çocuğunun başarılarını görebiliyor ve okul yönetimiyle doğrudan iletişim kurabiliyor. Öğrenciler günlük temelde birbirleriyle ortak çalışma yapabilme olanağından yararlanıyor.