Del Mar Union, öğrencilerin yazma becerilerini önemli ölçüde geliştirdi

Google Apps ile Chromebook'ların kullanılmasının etkisi olağanüstü oldu. Aslında, Chromebook'ların kullanılmaya başlanmasından bu yana eyaletteki yazılı sınavlarda en "yüksek beceri" düzeyine ulaştığına dair onay belgesi alan öğrencilerin sayısı ikiye katlandı.

Stephanie Sullins, Öğretmen, Del Mar Union Okul Bölgesi

Zorluklar

Yazmayı öğretmenin daha etkili bir yolunu geliştirmek üzere öğretmenlerle birlikte gerçekleştirdikleri çalışmanın ardından Del Mar liderlik ekibi, öğrencilere eğitim için kendi dizüstü bilgisayarlarını sunmaları gerektiğini fark etti. Del Mar, kritik düşünmeyi, iletişimi, ortak çalışmayı ve yaratıcılığı teşvik etmek için teknolojiden yararlanmanın önemini vurgulayan Ortak Temel Eyalet Standartlarına uymaktadır. DMUSD liderlik ekibi, derslerin öğretilme biçimini değiştirmek istedi.

Çözüm

Google Apps'a kolay erişim, Del Mar için, sınıflarında Chromebook'ların kullanılmasını benimsemesi açısından güçlü bir teşvik oldu. Del Mar bir dizi tableti ve bilgisayarı test ettikten sonra, Google Chromebook'ların, hedeflerine yönelik en pratik ve uygun maliyetli çözüm olduğuna karar verdi.