David Ross Education Trust, Chromebook'lar ve Google for Education ile teknolojiye hakim bir nesil yetiştiriyor

The ‘aha’ moment for us was when we held our first IT training session for teachers. Three brave 11-year-old students volunteered to conduct the training, and we were all moved by their level of confidence and authority when talking about technology. They had thought of new ways to use Google Apps that we’d never thought of before.

Guy Shearer, DRET BT Yöneticisi

Zorluklar

DRET'nin, sınırlı kaynaklarla okullara BT tahsisini nasıl yapacakları konusunda düşünmesi gerekiyordu. DRET'ye katılan çoğu okulda Windows tabanlı masaüstü bilgisayarlar ve bilgisayar laboratuarlarında kilitli tutulan iPad'ler vardı. Bilgisayar kullanımı genelde, asıl müfredatla alakası bulunmayan ayrı bir konu olarak ele alındığından, çoğu öğretmen ve öğrencinin de bir merakı yoktu. DRET'nin BT Yöneticisi, Guy Shearer, "İşin zor kısmı, öğrencilerimiz için teknolojiye daha fazla erişme olanağı sunan, düşük maliyetli bir yöntem bulmaktı. Bu, öğrencilerin ancak bir saat geçirebildiği bilgisayar laboratuarlarında kilitli kalmadan, sınıf yaşamının daha doğal bir parçası haline gelebilecek bir yöntem olmalıydı" diyor.

Çözüm

After several successful pilots, Shearer and his team began setting up Google Apps accounts and Chromebooks at schools. So far, DRET has deployed 3,000 Google Apps accounts and 500 Chromebooks at 13 schools, and plans to double this by the end of the year. The Trust are now rolling out Google Apps accounts to everyone in the DRET community.