Chromebook'larla öğretim, artık Corlaer College'da bir standart

Kullanımı gerçekten çok kolaydı. Çalışmaya başlamak birkaç saniye sürüyordu, bir şey yüklememe gerek yoktu ve hemen kullanmaya başlayabiliyordum.

Rob de Groot, BT Yöneticisi, Corlaer College, Nijkerk

Zorluklar

1994'ten bu yana okulun BT yöneticisi olan Rob de Groot, "Sürekli yenilik şeklinde bir politikamız var" diyor. "Tematik öğretim sistemini kullanıyoruz. Bu sistemde, konular ve öğrenim materyalleri belirli konular etrafında gruplanmış durumda oluyor ve klasik dersliklerin yanı sıra çok sayıda açık planlı çalışma alanımız da var. 2006'da elektronik bir öğrenim ortamını uygulamaya almaya başladık ve 2012 yılının başlarında da dijital eğitimin potansiyelini değerlendirmeye giriştik. Çoğu okul tablet kullanıyordu, ancak biz, tabletlerde klavye bulunmamasının ideal bir durum olmadığını düşünüyorduk. Bir süreliğine beklemede kalmaya ve piyasanın ne yönde hareket ettiğini görmeye karar vermiştik, ama ardından, bir okul kitabı yayıncısının Chromebook'larla pilot bir uygulama yürüttüğünü duyduk."

Çözüm

Okul tereddüt etmedi. Kısa süre sonra Rob, test amaçlı olarak ilk Chromebook partisini teslim alacaktı: "Kullanımı gerçekten çok kolaydı. Çalışmaya başlamak birkaç saniye sürüyordu, bir şey yüklememe gerek yoktu ve hemen kullanmaya başlayabiliyordum." Chromebook'lar öğretmenler tarafından ilgiyle karşılandı ve okul, üç sınıf için 85 cihaz sipariş etti.