Mexico City'de faaliyet gösteren Colegio Banting, Google Apps Classroom ve Chromebook'larla tüm öğrencilerine kaliteli bir eğitim sunuyor.

Mendel, "Google Apps'tan önce okulda, öğrencilere yardımcı olabilecek herhangi bir teknolojiye sahip değildik. [başka bir ürün] kullanmayı değerlendiriyorduk, ancak kısa süre içinde Google Apps'ın kullanımının çok daha basit olduğu sonucuna vardık, ayrıca ücretsizdi" diye açıklıyor.

David Medel Macías, Müdür, Colegio Banting

Zorluklar

Colegio Banting, birçoğu eğitim için ödeme olanaklarından yoksun, tüm sosyal kesimlerden öğrencileri dünyanın en iyi üniversitelerine girmek üzere verecekleri mücadeleye hazırlama zorluğuyla karşı karşıyaydı. 2013 yılında Google Apps'ı kullanmaya başlamadan önce Colegio Banting'in resmi bir BT sistemi ya da bu konuda çalışan bir departmanı yoktu. Hatta öğrencilerin e-posta adresleri yoktu ve öğretmenler onlara okul saatleri dışında ulaşamıyordu. Eğitim kadrosu ve personel, kendi kişisel e-posta adreslerini kullanıyordu. Öğrencilerin hem kampüste hem de evde kullanabilecekleri ekonomik, kaliteli, kullanımı kolay ve ortak çalışmaya uygun cihazlar bulmak üzere araştırma yapmaya başladılar. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve idarecilerin paylaşılan bilgiye kolayca erişmesine olanak tanıyacak tek bir platforma ihtiyaç vardı. Bu platform sayesinde, evlerinde bilgisayar erişimleri olmasa bile öğrencilerin öğrenime erişimini iyileştirecek ve onların teknolojiyi tanımalarına yardımcı olabileceklerdi.

Çözüm

Colegio Banting decided to go with Google Apps for Education so that it could centralize lessons, assignments and announcements in one online environment, accessible from anywhere. In 2013, administrative staff began using free Gmail accounts, then decided to roll out Google Apps for Education to all teachers and students because of how well Google’s services were already working. In 2014, Colegio Banting began using Google Classroom as a virtual class to help students, teachers and parents keep track of homework assignments and announcements in a single dashboard. Also in 2014, Colegio Banting invested in 20 Chromebooks to better arm students with the tools they need to develop real-world skills. The school plans to expand the Chromebook program with a device for every student by 2020.