Coleg Cambria, eğitim ve öğrenim süreçlerini Chromebook'lar ve G Suite'la dönüştürüyor

Fazla söze gerek yok, Chromebook'lar işe yarıyor. Bu güvenilir cihazlar G Suite'a hızlı ve kolay şekilde erişmenize olanak sağlıyor. Öğrenciler sınıf içinde ve sınıf dışında, projeler üzerinde birlikte çalışmayı çok seviyor.

Mark Brandish, BT hizmetleri sorumlusu.

Zorluklar

Kolej büyüdükçe, bilgisayarların sayısını artırma gereksinimi de kendisini daha fazla hissettirmeye ve BT bölümü üzerinde baskı oluşturmaya başlamıştı. Coleg Cambria'nın BT Hizmetleri Sorumlusu, Mark Brandish, "Kesinlikle daha fazla bilgisayara ihtiyacımız vardı, ama artık masaüstü bilgisayarlarla dolu başka bilgisayar odaları olsun istemiyordum. Bilgisayar odaları öğretim için gerekli esnekliği sağlamıyordu; biz de daha mobil bir çözüm arayışındaydık. Dizüstü bilgisayarlar satın almayı değerlendirdik, ancak verdiğimiz paraya değip değmeyecekleri konusunda ikna olamadık." sözleriyle durumu açıklıyor.

Çözüm

Brandish, ihtiyaçlarını karşılayacak cevabın Google Chromebook'lar (öğrencilere her zaman ve her yerde hızlı, ekonomik ve yönetimi kolay bir bilgi-işlem olanağı sunan dizüstü bilgisayarlar) olduğunu düşünüyordu. Bu cihazlar, Google'ın ortak çalışma ve iletişim ürün seti olan G Suite ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmışlardı. Brandish, "Ekibim, bu cihazların nasıl kullanılacağı konusunda bazı soru işaretlerine sahipti, ama ben cihazların potansiyelini net olarak görebiliyordum. Öğrencilerimde, temelde paylaşılan bir depolama alanı olarak yararlandıkları Microsoft Live@edu hesapları vardı. Tüm kadromuzda ise Microsoft Exchange hesapları bulunuyordu. G Suite'a geçersek, diğer kullanıcılarla yapacakları ortak çalışmalar sonucunda nelerin başarılabileceğini onların da göreceğini biliyordum." diyor. Eylül 2011'de, Brandish 30 Chromebook satın aldı.