Churston Ferrers İlköğretim Okulu, G Suite ve Chromebook'larla bir iletişim devrimine sahne oluyor

Chromebook'larla ilgili en harika şey onları hemen çalıştırabilmeniz. Yapılacak bir kurulum işi olmadığından, cihazları kutusundan çıkarıp doğrudan öğrencilere verdik. Aslında tüm dizüstü bilgisayarlarımızı olabildiğince kısa süre içinde Chromebook'larla değiştirmeyi istiyoruz.

Ben Forte, Churston BT Ağı Yöneticisi

Zorluklar

Öğrencileri dijital iletişim yöntemleriyle tanıştırmanın kesinlikle hayati öneme sahip olduğunu düşünen Churston, bu yaklaşımın öğrencilerin ilgilerini artıracağına, öğretmenlerle olan etkileşimlerini yoğunlaştıracağına, öğrenim deneyimlerini genişleteceğine ve onları iş dünyası ile yüksek öğrenim için hazırlıklı hale getireceğine inanıyor. Okul, yönetim süreçlerini hızlandırmak açısından da teknoloji kullanımında büyük bir potansiyel görüyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde teknolojiye yoğun şekilde yatırım yapan Churston, artık her biri 30 PC'ye sahip altı bilgisayar sınıfına, okul duyuruları için bir dijital tabela sistemine, sınıflarda kullanılabilecek dizüstü bilgisayarlara ve yeni bir kablosuz ağ sistemine sahip. Tüm bu olanaklara rağmen Churston, donanım ve e-posta iletişimiyle ilgili olarak yaşadığı bazı teknik sorunlar nedeniyle, dijital olarak donanımlı bir öğrenim ortamına dönüşme vizyonu konusunda gerekli ivmeyi yakalayamıyordu.

Çözüm

E-posta sistemini geliştirme konusunda bir dizi seçeneği değerlendiren Churston; Gmail, Google Dokümanlar, Google Takvim ve Google Sites'ı da içeren bir çevrimiçi ortak çalışma ve iletişim ürün seti olan G Suite Eğitim Sürümü'nde karar kıldı. E-posta, G Suite'a geçilmesinin ardından okul kadrosu, öğrenciler ve veliler arasında vazgeçilmez bir iletişim yöntemi haline gelirken, G Suite ürün seti de sınıf içinde ve dışında geniş bir kullanım alanı buldu. Churston, bu başarının ardından, 10 Chromebook'un kullanıldığı bir deneme sürecini yürütüyor ve Chromebook'lara daha fazla kullanım alanı vererek, okulda şu anda kullanılmakta olan dizüstü bilgisayarları, kullanım ömürlerinin dolmasının ardından Chromebook'larla değiştirmeyi değerlendiriyor.