Academies Enterprise Trust, İngiltere'deki akademiler için G Suite'la yola devam ediyor

G Suite'a geçiş yapmanın ne kadar kolay olacağını veya ne gibi avantajlar getireceğini başta tahmin edememiştik. Öğrencilerimizin aldığı eğitimi daha iyi hale getirmenin yanı sıra, onların kullandıkları cihazları da çok daha kolay bir şekilde yönetebiliyoruz.

Chris Meaney, Academies Enterprise Trust, Bilişim-İletişim Teknolojileri Direktörü

Zorluklar

76 akademisinin her birinden öğrencilerin bir gün yerel, bölgesel veya ulusal ekonomilerde kendisine bir yer edinmesi için çalışmayı ilke edinmiş olan AET, dünyaya değerli katkılarının olabilmesi adına öğrencilerinin gerekli beceri ve özgüveni kazanmasına yardımcı olmaktadır. Bu yaklaşımın bir parçası olarak, AET'nin eğitsel fırsatlarını en üst düzeye çıkarmasında teknoloji kullanımı hayati bir öneme sahiptir. Çeşitli akademilere yayılmış teknik olanaklar birbirinden son derece farklı özelliklere sahip olduğundan, Vakıf, teknolojinin potansiyelini tam olarak keşfetme konusunda geride kalıyordu. Birleşik bir sistem olmadan verimli süreçler ve basitleştirilmiş bir bütçeleme oluşturulması son derece zor olacaktı. Bunun anlamı, her akademinin, yönetsel girişimlerden bilgi paylaşımı stratejilerine kadar kendi içinde kapalı bir sistemde çalışıyor olduğuydu.

Çözüm

2012 yazında AET, eğitim kuruluşları için ücretsiz olarak sunulan web tabanlı bir iletişim ve ortak çalışma ürün seti olan G Suite Eğitim Sürümü'nü uygulamaya aldı. AET, bu ürün setinin Gmail, Google Takvim, Google Drive, Google Sites ve Google Classroom gibi ürünler sayesinde sunacağı sınıfta öğrenim, akademiler arasında bilgi paylaşımının geliştirilmesi, yönetim verimliliğinde artış ve tüm çalışanlar için evden erişim gibi potansiyel avantajları fark etti. Tüm öğrencilerin en güncel teknolojiye sahip olmasını sağlamak amacıyla, akademiler aynı zamanda İnternet'e hızlı ve basit şekilde bağlanma imkanı veren Google Chromebook'lardan oluşan sınıf setleri ve uygun fiyatlı tarayıcı tabanlı dizüstü bilgisayarlar da sundular.