Brittany Wenger meme kanseri teşhisini kolaylaştıran bir algoritma yazdı

Güçlükler

Doktorlar, hastalarına tutarlı ve güvenilir tedavi olanakları sağlamaya çabalar. Kanserle ilgili şahsi bir deneyimi olan ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi isteyen Brittany Wenger, bir bilim insanı ve araştırmacı olarak yeteneklerini, meme kanserinin teşhis edilmesini sağlayan inanılmaz, hatta neredeyse canlı bir ağ oluşturmak üzere kullanmaya karar verdi.

"Hedefim ödül almak değil, ama aldığım ödüller, bilimsel araştırmalarımın dikkate değer olduğunu gösteriyor. Her geçen yıl araştırmam daha da kapsamlı hale geliyor ve insanlık için yarar sağlama potansiyeli de artıyor."

Brittany Wenger, Öğrenci, Duke Üniversitesi

Çözüm

Bulutun gücünü kullanan Brittany, kanseri doğru şekilde teşhis eden inanılmaz bir ağ oluşturdu. Brittany, Google Apps Engine'ı (Google Cloud Platform'daki araçlardan biri) kullanarak yapay bir sinir ağı yarattı. Brittany'nin Google Science Fair projesi, bulut ağına insan gözüyle fark edilemeyecek derecede karmaşık düzenleri tespit etmeyi öğreten yapay bir beyne benziyordu. Program, bu yapay sinir ağlarını bireyselleştirilmiş verilere uygulayarak meme kanserini %99,1 kesinlikte tespit edebiliyordu. Britanny'nin programı, hastanelerde meme kanseri teşhisi amacıyla kullanılıyor.

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.