Chicago Public Schools, Eğitim için G Suite sayesinde öğrenimi daha etkileşimli hale getiriyor

Güçlükler

Chicago Devlet Okulları'nda, biri öğrenciler diğeri de öğretmenler için olmak üzere iki e-posta sistemi vardı. Bilişim Teknolojisi Hizmetleri ekibi ise zamanının ve kaynaklarının çoğunu bu iki ayrı sistemin yönetimine ayırmak zorunda kalıyordu. Okullar, hem öğrenciler hem de öğretmenler için tek bir bulut tabanlı sistemde birleştirilmiş bir hizmet istiyordu. CPS ayrıca, öğrenci ve öğretmenlerin ortak çalışmalarını daha verimli şekilde yürütebileceği bir yönteme sahip olmayı da arzu ediyordu.

"Öğrencilere, yaptıkları şeyin sadece kendi işleri olmadığını, bir takım çalışması olduğunu öğretiyoruz. Öğrenciler sınıfın ötesini de düşünüyor, teknolojiyi rahatça kullanmaya başlıyor ve eleştirel düşünme becerileri gelişiyor."

Margaret Hahn, Teknoloji ve Değişim Yönetimi Müdürü

Çözüm

Okullarda, bölge genelindeki e-posta sistemi olan Gmail benimsendi ve Eylül 2012'den itibaren de Eğitim için G Suite kullanılmaya başlandı. Bölge, 330.000 hesabın yönetimini kolayca gerçekleştirebiliyor, e-posta ve dokümanların bulutta depolanması sayesinde depolama alanının tükenmesi konusunda endişe duymasına da gerek kalmıyor. Bugüne kadar, okullar Google Drive'a 26 milyon dosya kaydetmiş durumdadır. CPS, 2015-2016 okul yılının başında Google Classroom'u kullanmaya başladı.

Kuruluş Profili

Yaklaşık 400.000 öğrencisi ve 40.000'in üzerinde çalışanı bulunan Chicago Devlet Okulları (CPS), ülkenin en büyük üçüncü okul bölgesi konumundadır. Bölgede ilkokul/ortaokul düzeyinde 484, lise düzeyinde ise 176 okul faaliyet göstermektedir. CPS'nin misyonu, Chicago bölgesindeki her topluluğa mensup her bir öğrenciye yüksek kalitede eğitim sağlamak, öğrencilere eleştirel düşünme yetenekleri kazandırmak, öğrencilerin topluluklarında değişimi desteklemek ve teşvik etmektir.

Kullanılan ürünler

İndir

Kaydolduğunuz için teşekkür ederiz!

Bize ilgi alanlarınızdan biraz daha bahsedin.