İçeriğe atla

Her öğrenciye bilgisayar bilimleri öğrenimine erişim fırsatı sunmak için çalışıyoruz

Kaliteli bir bilgisayar bilimleri eğitimine erişim olanağı, tüm öğrencilerin gelecekte ihtiyaç duyacağı, kodlama, problem çözme, yaratıcılık ve ekip çalışması gibi becerileri kazanmasına yardımcı olur.

Geleceği herhangi bir öğrenci şekillendirebilir

Gençlerin %65'inden fazlası henüz adını bile bilmediğimiz işlerde çalışacak. Örneğin, yeni teknolojiler geliştirecekler, yapay zekayı daha ileri götürüp veri analizi için daha verimli yöntemler tasarlayacaklar. Çeşitli sektörlerde başarıya ulaşabilmeleri için tüm öğrencilerin bilgisayar bilimleri yetenekleri ve teknoloji kullanımı deneyimi konusunda bugün sağlam bir temele sahip olmaları zorunludur.

Gallup araştırmamız ise bilgisayar bilimleri eğitimine erişim konusunda önemli ölçüde eşitsizlik olduğunu ortaya koyuyor. İlkokuldan lisans üstüne kadar tüm öğrencilere teknolojiyle çalışma konusunda güven kazandıracak araçları, becerileri ve ilhamı sağlamak adına, söz konusu uçurumları kapatmak için çalışıyoruz.

Keşiflere ilham verme

Tüm öğrencilerin kendilerini teknoloji uzmanı olarak görmesine yardımcı olma

Sosyal çevreleri ve ilgi alanları ne olursa olsun öğrencilere bilgisayar bilimlerinin ne olduğunu gösterecek ve gerçek hayattaki problemleri çözmek için bilişimin gücünü kullanma konusunda ilham verecek programlar ve etkinlikler geliştiriyoruz.

Erişimi ve fırsatları artırma

Öğrencilere kendine güven ve beceri kazandırma

Öğrencilerin büyük bir bölümü, teknolojiyle ilişkili sektör ve kariyerlerde hâlâ yeterince temsil edilmiyor. Programlarımız, şimdi ve gelecekte kullanabilecekleri bazı pratik becerileri edinmeleri için öğrencilere çeşitli kapılar açıyor.

Öğrencilere gelecekteki kariyerleri için gerekli becerileri kazandırma

Öğrencileri teknolojik beceriler ve uzmanlıkla hazırlama

Bilgisayar bilimleri bölümü olmayan üniversitelerin öğrencilerine temel beceriler kazandırmak ve ileri düzey eğitim sağlamak için Google, belirli konulara yoğunlaşan kurslar ve uygulamalı deneyim imkanı sunuyor.

Esnek kaynaklar ve destek avantajıyla bilgisayar bilimlerini öğretin

CS First, herhangi bir eğitimcinin öğrencileri bilgisayar bilimleri ile tanıştırmak için kullanabileceği, öğretime hazır bir müfredattır. Öğretim videoları, etkinlikler ve kodlama projeleri, öğrencilerin öğrenirken beceri ve özgüven kazanmalarına yardımcı olur.

Çocuklarla konuşan öğretmen

Kararlı ve birbirine bağlı bir topluluğun parçasıyız

Google, eğitim kurumlarını ve sivil toplum kuruluşlarını ortak bir hedefle destekliyor: öğrenciler için bilgisayar bilimleri fırsatlarını iyileştirmek ve genişletmek. Öğrencilerin başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları becerileri birlikte kazandırıyoruz.